Evidence, Reverie, Yelawolf. Kdo další zahájil Hip Hop Kemp 2015?

Těm, kteří by si stoupli raději do fronty na VIP akreditace, jen kvůli tomu, že je menší, mohu vzkázat jediné - kvůli prokazování totožnosti jednotlivých návštěvníků tu "odbavení" neprobíhá o moc rychleji. Už přede mnou stojící Roseck mi svými poznámkami k dlouhému čekání zboural mojí iluzi, že letos konečně stihnu dorazit na HH Kemp ještě za světla. Na druhou stranu tahle cesta do Mekky aspoň nesmrdí rizikem, že mě tady ušlape dav nadšených návštěvníků. Je to Hip Hop Kemp 2015! Čtvrtek. První den nejgeniálnějšího zla pod sluncem. Moje snílkovství vytrhne Miky s Bárou, kteří mi budou v následujících minutách dělat Gurua.

 
Jakmile jsem se prokousal akreditací a společně s hrstkou věrných absolvoval vstupní prohlídku u ochranky, od hlavní stage už jsem slyšel Evidencův hlas. Vzhledem ke své povaze, která zrovna není nakloněná zásadním změnám, jsem ocenil, že rozložení stagí, stánků, parkování a snad i ochranky je téměř na chlup stejné jako minulý rok. Jen hangáry si mezi sebe jednotlivé stage rozebraly v trochu jiném uspořádání. 
 
Hoebitch mě zároveň při příchodu k mnohatisícovému davu, který se kymácel do rytmu Evidencovy flow, upozornil na zajímavou novinku, která spočívá ve sdílení instagramových fotografií pod hashtagem #hiphopkemp2015, přičemž tyto fotografie jsou následně sdíleny prostřednictvím obřího digitálního plátna v prostoru hlavní stage, takže vaší zdravici uvidí každý, kdo ještě není zhypnotizován děním na pódiu. Možná pod dojmem prvního návalu energie, který se dostaví při podobně megalomanském srocení fanoušků jsem si říkal, že to je možná první opravdu zajímavé a zábavné skloubení téhle virtuální aktivity s realitou, které se dá navíc využít originálním způsobem.
 
Evidence přesně byl takový, jakého ho znáte. Zazněly věci jak z repertoáru Dilated Peoples tak z jeho sólové diskografie. Chybět nemohly fláky jako "This Way", "Chase The Clouds Away" nebo jedna z nejprovařenějších skladeb aka poznávací znamení Dilated Peoples "Worst Come To Worst". Chyběla mi však atmosféra, kterou měly některé skladby, které Evidence odehrál v loňském roce v rámci Dilated Peoples. Například neopakovatelná atmosféra, která se spolu s lehkým deštěm rozlila loni se skladbou "Let Your Thoughts Fly Away", tentokrát chyběla, což však přičítám Evidencově pozici. Konec konců, loni mu patřil jeden z nejhlavnějších časů uprostřed eventu, letos HH Kemp spíše otevíral. Říct ovšem, že by to byla show bez Dilated, by byla chyba. Vzhledem ke společné show stanovené na stejný večer se na stagi objevili i Rakaa a DJ Babu.
 
Protože minulý rok jsem věnoval nemalý čas česko-slovenským interpretům, rozhodl jsem se letos vynechat vystoupení Majka Spirita a listoval v modře zbarveném "manuálu", jestli se neobjeví nějaký zajímavý tip ze zahraničí. Losangeleská Reverie, která měla odehrát premiéru v Backspin hangáru, byla v mém "Wanted" seznamu ještě před kempem, takže nebylo o čem diskutovat. Vzhledem k tomu, že zbytek crew odpudilo prostředí hangáru, vyrazil jsem tentokrát na sólovou misi. Kde kdo by se snažil davem, který měl něco přes dva tisíce účastníků, prokousat k Reverii co nejblíž. Já se rozhodl zvolit elegantnější taktiku postupného obsazování míst ke stání, která se přede mnou co chvíli uvolňovala, takže jsem stál během deseti minut v té nejlepší možné pozici, odkud se dá nasávat atmo pro reportáž - přímo u pravé stěny uprostřed davu. Měl jsem tak výborný výhled jak na pódium tak na fanoušky.
 
 
Show, kterou Reverie s Djkou Lalou za zády předvedla, byla spíše rapovým pojetím dívčí války a bylo vidět, že se mladá interpretka coby kempový debutant snažila. Sama Reverie mezi jednotlivými skladbami několikrát zdůraznila, že hraje pro zatím největší množství lidí a navíc by nečekala, že jí zná tolik lidí tak daleko od Los Angeles. Znalci mohli slyšet zejména její skladby z povedeného alba "The Transition". Když zhruba po 40 minutách začal dav (naprosto spontánně) skandovat její jméno, cosi mi říkalo, že slzy, s nimiž se musela Reverie na okamžik schovat k Lale za pult, nejsou umělé, což následně potvrdil rozechvělý hlas, jímž Reverie ohlásila, že pro fanoušky zkusí freestyle. Po čtyřech minutách spontánního diktátu se začala předvádět i Lala a podpořila Reverii malou breakdanceovou exhibicí. Úžasný peklo!
 
Reverie se zároveň podělila o vlastní dojmy prostřednictvím své facebookové stránky jen krátce po skončení vystoupení: "Thank you Hip Hop Kemp. Last night was a fucken dream, I swear. Words cannot express how I felt last night & the impact last night had on me as a person/ artist/ musician/ performer. 2,000+ people watched my show last night. My biggest crowd yet. The room was at capacity & there was still hella people watching my show from outside the hanger! Thank you everyone that was in my crowd last night. I love you all. Shout out to Deejay Lala for spinning for me & break dancing during my set ❤ & Rita G Bookings for booking me for this shit".
 
Nasycen první pořádnou kempovou impresí jsem se vrátil k hlavní stagi, kde pronášel své poselství Yelawolf, jenž byl zároveň headlinerem čtvrtečního večera. Yelawolfův výběr skladeb byl i díky rozmanité povaze jeho tvorby variabilní, přičemž na zádi hlídal Dj Klever. Měli jsme možnost slyšet starší tvrdší skladby jako "Growin' Up in the Gutter" či současnou popovku "Best Friend" a nechyběla metalová vložka, s níž si Yelawolf tyká, a kterou doprovodila poctivá elektrická kytara. Mám-li být upřímný, nejsem koncertně natolik zběhlý, abych poznal interpreta, který hraje na playback, ale v případě náročnějších skladeb aka "Best Friend" jsem se ani já nemohl zbavit dojmu, že v pozadí podporuje Yelawolfa akapela z původní nahrávky.
 
Kromě výše zmíněné trojice zahájili Hip Hop Kemp 2015 také britští The Four Owls, Expansion Team Soundsystem ve složení Rakaa & DJ Babu či Homeboy Sandman. Z česko-slovenských tváří se pak objevili na stagích hlavně zástupce tuzemské stáje Bigg Boss, Marpo či Otis.
 
 
Zdroje: instagram.com, facebook.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Absolon Novak
  • Absolon Novak
  • 20.51 dne 23.08.2015

Tomu co popisuješ u Yelawolf není playback, ale halfplayback a ani si úplně nedovedu představit, že by se bez halfplaybacku obešel, musel by přijet s celou kapelou, vokálisty... a ta show by asi byla finančně mnohem náročnější. Navíc na halfplayback hrajou všichni PSH, Majk Spirit, die Antwoord ...

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná