Dj, základ rapu. A Hip Hop Kemp 2014 to zohledňuje...

Klasika. Profesor Indigo lejno jak Peter Nagy. Rozbúraj štyri steny, načo byť zložitý? Dneska to nebudeme komplikovat kudrlinkama, ale půjdeme na dřeň. Nejkratší cestou. Vrátíme to ke kořenům z parku v Jižním Bronxu. Dvě kola z oceli a majk je to jediný, co budeme pro dnešní info potřebovat. Nebudeme okolo toho dělat divadlo a troubit fanfáry. Stačí, že to bude top kvalita. Týpky z Dánska i Slovenska znáte, ale máte sakra dobrej důvod se na ně těšit. MC/DJ kombo. Tradice. Eric B. & Rakim, Rob Base & DJ E-Z Rock, Audio Two, Gang Starr, Eyedea & Abbilities… A i když smrt byla v pár případech rychlejší, než naše pozvánka, neznamená to, že základům hiphopu neumíme vzdát hold a vám nabídnout žrádlo pro uši i oči. Sleduj.

 

Když přijel DJ Static na Kemp poprvé, psal se rok 2005. Záda si kryli s parťákem na majku jménem Nat ill a předvedli takovou sadu, že to svět neviděl. V „době před Seratem“ dokázal Static jet se svým MCm odpovídačky jen díky wordcuts. Připravený štos vinylů jako by se s nima chystal vypodložit stage... O tři roky později jsme se ještě nestihli ani pořádně vzpamatovat a už se vrátil s dalším projektem –Majors. Víc MCs (Nat illNegash Ali a J-Spliff), víc DJs (Static a Noize) a mnohem víc rapu. Přetoč dalších šest let a jsi v současnosti. DJ Static, jeden z nejuznávanějších evropských scratch DJů ever, je nejen stále ve hře. Těsně před čtyřicítkou má venku album Rolig under, na krbu cenu za první místo v dánské prodejní hitpošce a na krku úplně novou show. Co nás tedy čeká? No, co si tak přesně představit, když někdo jako on řekne, že„posunuli live show z dob Static & Nat ill, když jsme ji považovali za takřka dokonalou? Sakra velký kombo DJingu, MCingu, párty vibrací a organizovaného chaosu. Tady DJ není bezpáteřní jukebox na dvou nohách, tady je DJ dirigentem veškerého dění. V sestavě jich je napsaných 6 - DJ Static & Denmark Allstars feat. Nat illJ-SpliffTemuPeaceful JamesNappion a další. Ale už teď vám prozradím, že těch „dalších“ bude osm a na stagi jich tak bude čtrnáct! Tohle bude vážně kolosální. Power to the DJ!

 

A jestli je Static s homies synonymem MC/DJ symbiózy v Evropě, doma je to určitě Strapo a DJ Spinhandz. Jejich společný mixtape může být šest let starý, ale stejně ten jejich pódiový MC/DJ ping pong nevystihne nic lépe, než jeho název - 50/50. Že Strapo patří k nejlepším domácím performerům, se ví roky. Žádný jakože DJ, žádný jakože hypeman, žádný jakože double time. Hypeman vůbec žádnej. DJ the real, žádný manekýn zkurvený. A rapy rychlopalný jak rychlopal. Jak to udejchá, je odpověď na otázku za milion. Loni v hangáru málem urval strop a nemyslím, že letos by na tom chtěl na hlavní stagi snad něco měnit. U je ba lo dekel.

 

Pche. 2 jména? A ještě z Evropy? Přesně tak. Kde je Amerika? Pokud mě paměť neklame, stále na stejném místě – tam za velkou vodou v rákosí. Už nemáte co dávat? Ale jasně, že máme. Jen jsme to do vás začali prát pod takovým tlakem, že určitě neuškodí pro jednou zvolnit v počtech a zemích a poslat do hry párek černých koní. Že budou dnešní jména patřit k vrcholům fesťáku? To si můžeš vsadit. A příští tejden? Těžkotonážní Amerika. Bleděmodrej pátek, heavy edice. Připravte se velmi poctivě.

 

Hip Hop Kemp 2014 - dosavadní program:

 

ONYX + Snowgoons /USA, D/

 

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

KONTRAFAKT /SK/

 

SAMY DELUXE /D/

 

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

 

VLADIMIR 518ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

 

POKAHONTAZ /PL/

 

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

 

RAPSODY & 9TH WONDER /USA/

 

RASMENTALISM /PL/

 

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

 

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

 

TEN TYP MES /PL/

 

4D /SK/

 

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná