Diváci vyp*čovali Geye, podpora domácích MAAT také nebyla největší

Čtrnáctý ročník největšího tuzemského hiphopového festivalu odpálil tradičně středeční Warm Up, který nabídl kromě několika zajímavých jmen i tradiční nápor návštěvníků u vstupu. Pomalu se otvírající areál již první den pojal tučné stádo dychtivých tváří těšících se na své umělecké bohy. K vidění byli nejen domácí hráči, ale i první tvář zpoza velké louže.

Počasí nám přeje i letos, i když nás počátek týdne poněkud strašil. Při vstupu jsme spatřili několik kaluží, které však nebránily návštěvníkům ve stavění stanů a zabydlení. Kolem nás byla opět hojně slýchána polská mluva, což značí, že nápor ze severu nebyl na hranicích zastaven ani letos. K dispozici byly hned na úvod dvě pódia, která nabízela vcelku zajímavý program.

Warm Up odpálil kolínský veterán Galen a Android Asteroid. Energickou show předvedli i Sedláci s Torulou, kteří nezapomněli vzdát hold zesnulému Seanu Pricemu v zapůjčeném těžkotonážním beatu od Heltah Skeltah. Potom se snažil návštěvníky  se svým Coco teamem oslovit CandyMane, zatímco na druhé straně jsme byli svědky vcelku energické show Soulboy, SPNS & MR. Neklaz. V tomto případě byla však hlavním problémem jazyková bariéra, kterou přítomní nedokázali překousnout.

O mnoho vřelejšího přijetí se dočkal MC Gey a DJ Fatte, kteří nabídli opět vysoce bláznivou show prokládanou morbidními vtípky. V půlce vystoupení si Gey vynutil publikum, aby mu na videozáznam zaskandovali „MC Gey jdi do p*če“. Americká stálice Mykill Miers pak ztělesňoval první třešničku letošního ročníku a diváci se očividně konečně pořádně dostali do varu. Tuzemské zástupce dále reprezentovala stáj Neni Problem a Blakkwood. Domácím MAAT se nedočkalo valné podpory a pod stagi se krčilo jen několik skalních. Sharlota na úvod zaútočila skladbou „Perníková princezna“, na kterou fanoušci rapu zatím příliš necení a přijetí bylo poněkud vlahé. Jay Diesel pak vsadil na hitovku s DJ Wichem „Je to jen tvůj boj“. Celý úvodní dvojboj na dvou místech pak uzavřel funkční veterán a Vec. A právě v tomto hangáru nás mile překvapilo, že u stage byl velmi silný signál na wifi a dobré zázemí na sezení s barem.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná