Další várka jmen na Kemp? Zastoupení má Anglie, Irsko, Německo i Polsko

Jsou nepřizpůsobiví. Divný, jiný, nevyhnutelný. Co s nima? Proč si nedaj pokoj a nejdou v klidu splývat s proudem davu? Protože nechtěj. A i kdyby chtěli, tak prostě nemůžou. Nectí pravidla, protože hrajou podle vlastních not. Přesně takovouhle várku pro vás máme dneska - Rejjie Snow, Little Simz, Suff Daddy a W.E.N.A. X Sarius.

 
Dokážete říct jméno alespoň jednoho rappera z Irska? Ne? A co kdyby přímo z Dublinu pocházel týpek, který by vlastně mohl patřit k tomu nejzajímavějšímu, co svět rapu aktuálně nabízí? Už je to tak. Rejjie Snow jede bomby. Je to podivín. Hlas má jak vrátnej do záhrobí, smíchanej s Tylerem. Ve videu “Lost In Empathy” na vás bafne jako brutálně pronásledovaný albín. Jeho sugestivní a naléhavá originální muzika drásá ušní bubínky, nahání usinu a nenechá v klidu. V klipech mu hraje Lily-Rose Depp - dcera Johhny Deppa s Vanessou Paradis. O bubny se přetahujou lidi jako Cam O'bi nebo Kaytranada. Klubový konciky jsou pravidelně vyprodaným kultem. Mezi fanoušky se počítá Skepta, stejně jako Odd Future nebo Madonna! Na jeho novou desku Dear Annie dohlíží Rahki… Tady končí legrace. S tímhle týpkem vážně není prdel!
 
Aby toho nebylo málo, na Ostrovech ještě zůstaneme. Další černý kůň HHK2017 je vlastně kobyla. Little Simz. Vypouští z nozder oheň, hříva jí divoce plaje a od splašených kopyt létají jiskry, když se do toho Bars Simzson opře jako třeba v Dead Body. Je jí 23 a už má 2 alba, 4 mixtapy a 7 EP, a to se ještě dříve než na hudbu vrhla na stříbrné plátno. Že má prostě talent, nasazení i vůli si svět nemohl nevšimnout. Není divu, že třeba před dvěma lety fasovala ocenění Breakthrough Artist of the Year na velice prestižních cenách Gilles Peterson's Worldwide Awards.
 
Jestli je instrumentální hip hop váš šálek čaje. Jestli máte rádi “real shit” a ne žádný čajíčky. Jestli už vás omrzela vymlácená sláma sdělení vašeho oblíbeného rappera. Jestli si z Beats, Rhymes and Life vystačíte jen s prvním a posledním, pak bude pár jmen ve vašem playlistu naprosto nevyhnutelně. Když se budem bavit o Evropě, berlínský Suff Daddy tam prostě je. Všude byl, všechno viděl. Jako support když láme srdce Anderson .Paak, DJ sety po celé Evropě, Boiler Room v Londýně… Teď to ještě hodil na další level. Dalším krokem bylo beaty pokropit živou muzikou: přivítejte The Lunch Birds. A přesně tak ho uvidíte v Hradci - producenta, co funguje jako DJ i dirigent vlastní živé kapely.
 
W.E.N.A. = Varšava. Sarius = Częstochowa. Velkoměsto a ves. Jak se tyhle dva, co bydlí víc jak 2 hodiny od sebe potkají? Na desce někoho třetího, přesně tak. Dva roky dozadu dali společnou hostovačku na desce dua Voskovy. Něco se ale ošklivě pokazilo, ten rap je nemocný, ta kombinace smrtící. Nemohlo to skončit jinak, než EP Złe Towarzystwo a společnou show na Kempu.
 
HIP HOP KEMP 2017:
 
JEDI MIND TRICKS /USA/
D.I.T.C. (Lord Finesse, Diamond D, OC, AG, DJ Boogie Blind) /USA/
REJJIE SNOW /IRE/
ODDISEE & GOOD COMPNY /USA/
KONTRAFAKT /SK/
PRO8L3M /PL/
LITTLE SIMZ /UK/
GRAMMATIK /PL/
APOLLO BROWN & SKYZOO /USA/
RAH DIGGA /USA/
SUFF DADDY & THE LUNCH BIRDS /D/
LYRIC JONES /USA/
SLOWY & 12VINCE /D/
W.E.N.A. x SARIUS /PL/
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná