Black Milk, Black Moon i Řezník, Kemp je opět bohatší...

A už je to tady? Bleděmodrej pátek zčernal? Špatný zprávy? Ale vůbec. V duchu Run DMC – not bad meaning bad, but bad meaning good. A proč teda ta černá v názvu vůbec? Dva dnešní projekty ji mají v názvu, jeden doluje černé zlato a jeden má černý humor. Black Moon. Black Milk. Řezník. Sztigar Bonko. A to už jde, ne?

 

Těsně po úplňku vyhlašujem Black Moon. Supr. Další klasika v menu. Buckshot a 5ft na majku, DJ Evil Dee is on the mix, come on, kick it za koly z oceli, co znamenají svět. Boot Camp Clik. Brooklyn. Duck Down. Co dodat? Enta Da Stage, “How Many MCs“, War Zone, Total Eclipse. Výčtem klasických zářezů bychom mohli s touhle partou strávit dýl, než by bylo stravitelný. Kašlem na výčty. Salutuj, když vidíš generály z Bucktown USA a těš se na ikonickej koncik.

 

Další hodně velká věc, urvaná z hodně silnýho řetězu, se jmenuje Black Milk. Tenhle týpek by rozpohyboval i mohylu z betonu. Jestli Ing. Pavel Pavel rozchodil sochy z Velikonočního ostrova, Black Milk je teď na výročí o velikonočním víkendu donutí mávat packou do rytmu. A jestli jdou řeči o tom, že spolu se svojí živou kapelou patří detroitský patriot Black Milk k nejlepším live actům, co může současnej rap nabídnout, věř, že to není blábol. Tohle je dost možná černej kůň celýho letošního Kempu.

 

 

Za devatero obžalobami a devatero procesy. Tam, kde končí sranda, začíná Řezník. Král černého humoru? Šašek v masce? The most hated. Horror. Core. Koncert s hvězdičkou. Neoficiální Černý Slavík. Jediný, kdo k honění používá prodlouženou ruku zákona. Ten, co zkouší. Naše bránice, vkus, i hranice, kam je možné zajít. Přesně ten, co provokuje a dělí. Přesně ten, co nenechává v klidu a neumí projít bez povšimnutí. Přesně ten, kterého zná i tvoje bába, přijede letos na Kemp. A pozor, přesto, že si jako festival ujíždíme na všem modrým, šňupání modrý skalice se před koncertem ani jeho skončení vysoce nedoporučuje. To nechte trénovaným kaskadérům a doma ani na fesťáku to nezkoušejte. 

 

 

A že i druhů humoru existuje nepřeberné množství, dokazuje poslední jméno dnešního přídavku do lineupu. Sztigar Bonko je úkaz. Sztigar Bonko je formát. Real hip hop name DJ Eprom aka jeden z nejlepších DJs v Evropě, bezkonkurenčně nejlepší turntablista v Polsku. Chlápek, co miluje své rodné Slezsko. Chlápek, který živí rodinu tím, že přes den fárá na šachtě jako horník, aby ze země doloval místní „černý zlato“, po večerech krom svých skrečů vyprodukoval i jeden z nejzajímavějších alternativních projektů poslední doby. Spojte slang místních domorodců, narážky na své zpocené povolání a lásku k prvním deskám Cypress Hill a jste doma.

 

 

Hip Hop Kemp 2014 už začíná hrát všema barvama. Příští pátek zkusíme pokračovat dál. V černý? Ne, šacuju to, že příští tejden to bude do zelena. Bude nám zle? Ne, nebude vám zle, ale bude to lehce crazy. Těš se, je na co. A na koho? No, právě.

 

Hip Hop Kemp 2014:

 

ONYX + Snowgoons /USA, D/

 

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

 

DILATED PEOPLES /USA/

 

ACTION BRONSON /USA/

 

KONTRAFAKT /SK/

 

SAMY DELUXE /D/

 

BLACK MOON /USA/

 

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS feat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

 

VLADIMIR 518ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

 

POKAHONTAZ /PL/

 

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

 

BLACK MILK /USA/

 

RAPSODY & 9TH WONDER /USA/

 

RASMENTALISM /PL/

 

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

 

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

 

TEN TYP MES /PL/

 

4D /SK/

 

ŘEZNÍK / SODOMA GOMORA /CZ/

 

SZTIGAR BONKO /PL/

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná