RUKAHORE_SHOP_BANNER

8 nových jmen aneb Další cákanec na pestrý paletě festivalu s atmosférou

Klišé. Fejk. Nálepky. Škatulky. Zjednodušení. Trapný příměry. No ale, když máte talent od Benátek po Austrálii. Partu, kde mír a láska objímá pořád jenom hate a tak to má kurva bejt, tak jak byste tomu řekli vy? My tak, že dnešní osmička představuje prostě další cákanec na pestrý paletě festivalu s atmosférou.

Pestrost a život. Vášnivý bruslení na nejtenčím ledě. Výzva. Tanec na hraně mezi šílenstvím a genialitou. Neklid a nervozitu zaseje James Cole. Hlas jak zvon, rýmy tvrdý jako beton a sound heavy. Mohl hrát klidnou malou domu. Mohl, ale nehraje. Jeho nová deska / projekt Orfeus, vzdává hold devadesátkám. Jen ne rapu, ale metalu. To kolegové ve zbrani Sodoma Gomora, se kterými sdílí lásku pro žižkovský bary, to stále sází na horrorovou jistotu zvrácený představivosti, stok, sklepů a mučíren. A jistota v podobě bum bum plesk rapu je i slovenský boom bap powerhouse GR Team. Pokud je rapová klasika tvoje krevní skupina, jsi s partou Decko, Danosť, Tono S. A DJ Lkama v čekárně stejný transfuzní stanice.

Máme ale i mladý a neklidný. Nastupující, ale už velmi rychle jedoucí. A jedno jestli jsou z Poznaně nebo Pezinku. Přesně tak na tom totiž jsou Adi Nowak a Nerieš. Jednomu stačilo EP na netu – Nienajprawdziwsze a už zasychá inkoust na smlouvě u Asfalt Records, jednoho z nejzavedenějších labelů v Polsku. Druhým zase EP Zmrdi a LP Minimal, aby hořeli kluby a točili se řeči na téma „naděje“, „příslib“ a „míchání karet“.

Milujeme samply, vinyl, špínu, šum, analog. Máme rádi i živý nástroje a ty, co na ně umí hrát podle našich not, kde to není třeba s notama hrotit. Proto dorazí třeba Meek Oh Why? Ten otazník je jeho jméno, mimochodem. Ten rapuje, produkuje a hraje na trumpetu. Nebo hraje, má diplom z prestižní hudební akademie v Krakowě. Na svý desce udivuje nejen bohatostí a „tloušťkou“ zvuku, ale i jeho škálou. Když tam život tepe z kytary, trubky, piána, vokálů, ale i nahraných zvuků města a všechna ta organičnost se tam navíc prolíná s elektronikou. Naživo na to jde i domácí parta Monoskop, na který nejlíp drží pro některé neexistující nálepka trip hop. Hypnóza, melancholie se střihy do vášnivého gejzíru neodolatelné chuti k tanci je co vás s nimi čeká a nemine. Velmi zajímavý výlet skrz galaxii zvuků slibuje i dvojka od protinožců – Inkswel & Misumami. I kdyby nic, když vydáváte na BBE, musí být něco správně. Na jedné straně producent s kořeny v hiphopu a bboy kultuře, který přerostl škatulky a za deset let objel svět dokola jak fyzicky, tak hudebně. Na druhé straně soulová zpěvačka z budoucnosti, uctívající minulost. Tohle je jak most mezi hiphopem, soulem, funkem a housem. Bubny naživo bouchaný na MPC, klávesy, zpěv.

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě a nově také v Senovážné 6 v Praze. Klasická třídenní vstupenka do konce července stojí 1800 korun, VIP lístek vyjde na 3200 korun.

Hip Hop Kemp 2016 line up:

METHOD MAN & REDMAN /USA/

MACHINE GUN KELLY /USA/

A SPECIAL SEAN PRICE TRIBUTE (Boot Cam Clik featuring: Buckshot, Smif 'N Wessun, Rock of Heltah Skeltah and Top Dog of OGC) /USA/

ANDERSON .PAAK & THE FREE NATIONALS /USA/

KONTRAFAKT /SK/

PETE ROCK & CL SMOOTH /USA/

THE UNDERACHIEVERS /USA/

A-F-R-O /USA/

MASTA ACE /USA/

ASHER ROTH /USA/

MICK JENKINS /USA/

ARTIFACTS /USA/

JIGMASTAS /USA/

PSH /CZ/

H16 /SK/

LOOPTROOP ROCKERS /SWE/

WILEY /UK/

KALIBER 44 /PL/

SMACK /CZ/

TEDE & DJ BUHH /PL/

OCEAN WISDOM /UK/

RAZ FRESCO /CAN/

MORLOCKK DILEMMA /D/

RBTB showcase - INDY & WICH + LA4 / PAULIE GARAND & KENNY ROUGH + CHAMPION SOUND /CZ/

MAŁPA & LIVEBAND /PL/

PRAGO UNION & Champion Sound /CZ/

AUDIO88 & YASSIN /D/

JAMES COLE /CZ/

DMS /SK/

RASMENTALISM /PL/

PIO SQUAD /CZ/

PIL C /SK/

TEXTA /AT/

JEHST /UK/

DIE PROFIS – DJ MIRKO MACHINE & SPAX /D/

OXON / REVO /PL/

CHEFKET /D/

IF /CZ/

WUZET /PL/

SODOMA GOMORA /CZ/

DAMION DAVIS /D/

BLAKKWOOD RECORDS showcase (Fosco Alma, LD, Lucas Blakk, Viktor Sheen, Renne Dang, Refew, Sharlota, Protiva, Jay Diesel) /CZ/

JWP/BC /PL/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

FIGUB BRAZLEVIC /D/ & guests Teknical Development /UK/, Christmaz /SWE/ & Blabbermouf /NL/

NERIEŠ /SK/

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK JAZZ QUARTET + DJ DBT /PL/

LAKMANN /D/

FOBIA KID /SK/

KĘKĘ x PALUCH /PL/

DON DIEGOH & ICE ONE /IT/

SENDEMAST & GALV OF THE 3 MOONZ (FUNKVERTEIDIGER) /D/

PLANET ASIA /USA/

YUGEN BLAKROK /SA/

ADI NOWAK /PL/

HAHA CREW /SK/

ASM aka A STATE OF MIND /FR/

DAG SAVAGE (EXILE & JOHAZ) & CHOOSEY /USA/

JAY PRINCE /UK/

CHELSEA REJECT /USA/

GR TEAM (Decko, Danosť, Tono S., DJ Lkama) /SK/

DANNO /IT/

MEEK OH WHY? /PL/

KEMBA AKA YC THE CYNIC /USA/

MANIAK /CZ/

MIKE MELINOE /USA/

ALIEN DEE aka the Humanoid Beatbox Musician /IT/

GLEB /SK/

RAKEEM MILES /USA/

MONOSKOP /CZ/

INKSWEL & MISUMAMI (BBE RECORDS) /AUS/

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná