WALL TO WALL aneb Converse ve spojení se street artem

Houbovky, Konversky nebo-li Converse All Star zná snad každý z nás a pravděpodobně i vlastnil za život jeden pár. Právě tato značka se zasluhuje o mezinárodní projekt Wall to Wall a teď probíhá díky agetnuře Loosers i u nás.

Jde o vyjadření kreativního ducha a umění street artistů. Záměrem je též vnesení trocha barev a života do šedi měst po celém světě na vybraných stěnách a budovách, co potřebují nový kabát. Do teď se projekt přehnal městy Evropy (Neapol, Manchester, Barcelona,...) i celého světa (Chicago, Brooklyn, Beirut,...).

Prvním z našich se stal známý Nick Zipper. Ten začátkem listopadu tvořil v rámci projektu před pražskou Chemistry Gallery. Místa jsou specílně vybrána, aby spojila umění s industrialismem, lidi spěchající do práce s umělci, dopravu s továrnami. Z onoho dne vznikly fotky díky Jakubu Halfarovi i video vrežii We Are Renegades, ke kterému poskytl hudební podklad kalifornský producent a dj Giraffage.

Pražan Nick je ve hře už 11 let. Není tedy divu, že je uznávaný a často vystavuje. Pro studium si vybral propagační grafiku, kterou i ve volném čase provozuje. Pokud vás jeho tvorba zaujala, můžete jí získat i do své bytu či domu, jelikož se také věnuje interiérové malbě. Ve své tvorbě rovněž využívá techniku „foukání“ barev.

 
Před pár dny se tvořila také druhá část projektu, a to na ulici Nádražní v Praze. Tentokrát si vzal plochu na starost umělec Lukáš Pavlíček. Info k jeho tvoření a obě videa očekávej v blízké době.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná