Premiéra filmu, který nenatočíš, pokud nejsi graffiti writer, je za humny

. "Film, který nenatočíš, pokud nejsi graffiti writer. Když se sny stanou skutečností a jaká cena se za to platí.". Přesně to je slogan, který by pasoval i na stvořitele skvělé série "Show Must Go On", ale tentokráte se týká jen a pouze blížícího se dokumentárního snímku "Girl Power", jehož premiéra proběhne v tuzemské metropoli již na konci právě probíhajícího měsíce.

"Dokumentární film představí graffiti writerky z patnácti měst světa od Prahy, přes Moskvu, Kapské Město, Sydney, Biel, Madrid, Berlín, Toulouse, Barcelonu až po New York. Graffiti komunita je tvořena v drtivé většině muži, mezi kterými panuje často názor, že graffiti – a především to ilegální – není věc pro ženy. Přesto se ženy v graffiti za poslední roky více emancipují, vznikají ženské graffiti výstavy, časopisy a weby. Dokumentární film Girl Power zachycuje příběhy žen, které v převážně mužském graffiti světě obstály," připomínají tvůrci, mezi nimiž je také Scarf z legenárdních crews TCP a ABX.
 
Námět, scénář, režie a koprodukce ale leží na bedrech naší dlouholeté spojky z pražských ulic Sany, jež dotyčnému projektu zasvětila tolik let, kolik bylo statečných či krkavců. "Snímek ale není jen vhledem do graffiti světa, zachycuje i silný příběh české writerky Sany, která se v roce 2008 rozhodla emancipaci žen v graffiti zachytit a dát ženám a dívkám možnost se vyjádřit. Girl Power nakonec natáčela dlouhých 7 let. V dokumentu sledujeme její život s graffiti, motivaci a životní hodnoty, které se s ubíhajícími roky mění. Seznámíme se také s její původní rodinou, která o jejím druhém životě nemá žádné tušení. Sany obětuje pro film hodně a i když dojde na konec sil, odmítá se svého snu – natočit historicky první dokument mapující ženy v graffiti - vzdát," zaznělo v prohlášení autorů.
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná