Na setkání s Marthou Cooper zvou i členové ABX a DSK

Ojedinělá ukázka prací legendární americké fotografky Marthy Cooper (*1943), která se proslavila soustavným dokumentováním graffiti a hip hop subkultury v době jejich vzniku, tedy 70. a 80. let v NYC. Její fotografie nesou nesmrtelné poselství začátků streetartu a odrostla na nich nejedna generace. Ač je to vzhledem k jejímu věku neuvěřitelné, Martha ve své práci neustále s nadšením pokračuje a nyní připravuje další dvě publikace - první se věnuje graffiti a street artu v Baltimoru, druhá graffiti boomu v JAR, kde se sama nyní často vyskytuje.

Výstava představí výběr z jejích prací, kterou bude sama v rámci doprovodných programů provázet a o níž bude v rámci připravované debaty s projekcí hovořit.

Výstava Martha Cooper Files vznikla v rámci městských projektů BU2R, za jehož podpory proběhla i loňská výstava evropských writerek Girl Power Forever. Osobní pozvání do Trafačky přijala Martha Cooper od Blanky Čermákové a Sany, která na podzim roku 2013 připravuje premiéru dokumentu o ženách v graffiti s názvem Girl Power.

Program vernisáže 26. 4.

20:00 diskuze s Marthou Cooper, projekce jejích fotografií, autogramiáda

21:00 vernisáž výstavy za doprovodu djs a hudby 70. a 80. let z NY scény

21:30 barbecue na dvoře Trafačky

Na vernisážový večer je doporučovaný dresscode 70. a 80. let.

Doprovodný program výstavy

28. 4. v 17.00 – Marthou Cooper komentovaná prohlídka výstavy pro studenty fotografie a veřejnost

9. 5. v 19.00projekce dokumentu BOMB IT! (2007) od Jona Reisse o graffiti a streetart legendách (http://www.bombit-themovie.com/)

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná