Čím oslaví Cakes 4 křížky na krku? Svou monografií, v níž budou i první piecy, vlaky či muraly

Životní milník čtyřiceti let vedl malíře, sochaře a dnes již jen občasného writera a muralisty Jana Kalába, jehož zmiňoval Orion již na debutové desce PSH "Repertoár", k rozhodnutí vydat svou první monografii.

Na 300 stranách výpravné publikace, která vyjde k úvodu výstavy v Trafo Gallery, najdete první piecy, vlaky, muraly, řadu záznamů ze zahraničních realizací ve veřejném prostoru, výběr výrazných děl z různých časových období s komentářem a navíc obsáhlý rozhovor, který shrnuje Pointův životní přístup, nadšení a radost z autorské tvorby i svého života. 
 
"Párkrát se mi stalo, že jsem při tvorbě pocítil absolutní štěstí, že jsem na pramenu a přesně vím, co dělám. Někdy to přijde těsně před posledním tahem přinášejícím dokončení díla, u kterého vím, že jsem se posunul dál a překonal svoje možnosti..."
 
Křest knihy, jež vzniká ve spolupráci s novinářem a teoretikem Petrem Volfem a grafickým designérem Janem Novákem, proběhne na vernisáži samostatné výstavy, která představí výběr prací z aktuální malby, na míru své domácí galerie, u níž od jejího začátku v roce 2006 stojí. 
 
Cakes se v rámci svého uměleckého vývoje věnoval zpočátku graffiti, streetartu, po svých studiích na VŠUP a AVU plynule přešel v abstraktní malbu, kde oproti ostatním malířům přivykal na zmenšení plochy – z dříve několikametrové stěny na formát malířského plátna, dnes navíc pro něj často v typickém geometrickém tvaru, který si sám vyrábí.
 
Mezi doprovodné akce k výstavě patří mimo jiné instalace více jak 50ti malých sádrových pointíků, tzv. dráčků v ulicích Prahy nebo plánovaná malba fasády v ul. Komunardů na Praze 7.
 
Jan Kaláb: Point of Space 
křest knihy a vernisáž výstavy se uskuteční 1. listopadu v 19.00
výstava potrvá: 2. listopadu – 30. prosince 2018
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná