Lucerna byla svědkem poctivého ženského rapu v podání Angel Haze při její pražské premiéře

Je mladá, je krásná, je upřímná, je zvučná a když řekne, že "tlakem vznikají diamanty" tak to tahle křehotinka od pohledu nevyčetla v žádném časopisu pro mladé rebelky.

Před pár lety ještě žila v područí sekty, která jí zakazovala poslouchat hudbu nebo se stýkat s lidmi mimo komunitu. Teď se zdá, že téhle kakaové krásce leží u nohou celý hudební svět, nebo se k tomu aspoň schyluje. Že stojí rapperka Raykeea Roes Wilson aka Angel Haze za pozornost, jasně dokazují nominace v různých hudebních anketách. V Sound Of 2013 od BBC se umístila na třetím místě, v následujícím roce byla nominovaná na BET Awards v kategorii Best Female Hip Hop Artist. Kromě toho získala i nominaci na cenu VMA za Nejlepší video se sociálním poselstvím. Vysloužila si ji za klip ke skladbě "Battle Cry", kde hostuje australská zpěvačka Sia.

V úterý se nám představila poprvé osobně v pražské Lucerně a dokázala, že její rychlý rozlet na světové scéně je právem zasloužený. Což potvrzuje i naše dvorní fotografka a velvyslankyně redakce BBarak.cz Věra Svoboda, která zároveň s postřehy přináší i ohlédnutí se za tímto večerem : "Přiměřená dávka arogance, moderní, až chlapský styl rapu, vynikající hudební podkresy, nespoutanost na pódiu, pod ním, ignorace zákazů pramenících z rozdílností lidí... už na věky usmívající se fanoušci, kteří půjdou večer domů z koncertu zaplaveni zážitky, s řezanou růží přímo od Angel v jedné ruce, mobilem zaplavujícím instagram v druhé, ale hlavně ten dramatický životní příběh, který jí dává do vínku správnou míru pokory a touhy být lepší než ostatní - mi napovídá, že o ní budeme slýchávat ještě dlouho a že to nebudou jen prázdné fráze z příručky "Jak být rapperkou snadno a rychle v 5 krocích."

Před emotivním zážitkem nadějné Angel Haze se o poslech hudby v prostorách Lucerny postarali Dj Tuco a Angry Tableflip. Po odchodu hlavní hvězdy večera ze stage ke stolku s podpisy, se už na stagy činil za svými pulty připravený DJ NobodyListen, a dovedl tento pozitivní večer ve stejném duchu k cíli.

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná