České DMC ovládl Dj Flux, jenž z Dje Frikyho udělal věčně druhého

V první polovině září se v Brandýse nad Labem odehrálo Mistrovství ČR v technickém djingu - DMC, jehož vítěz pojede reprezentovat Českou republiku na světové finále DMC v Londýně.

Program večera začal djským workshopem, vedeným DJ FIVE. Vysvětlil základní techniky, jako baby scratch, vracečku či backspin, základy, běžně používané party DJ´s. Potom se rozhovořil o beat jugglingu, pro který je příznačná kreativita a totální otevřenost variací tvorby. Rozdíl mezi party djingem a beat jugglingem je v tom, že v beat jugglingu DJ tvoří pomocí gramofonů nové beaty a melodie. Změna žánru proběhne změnou rychlosti přehrávání, každou skladbu je možné rytmicky a melodicky rozbít. Oproti tomu v žánrech jako techno, house, acid, breakbeat, dochází ke kreativní produkci přímo tvorbou jednotlivých zvuků, a jejich loopování do rytmicky modifikovaných smyček. Beat juggler vezme stávající skladbu a „zprzní“ ji do úplně nového kousku.

V porotě letošního šampionátu zasedl tradične DJ FIVE, potom DJ VAZEE (Polsko, 3násobný mistr světa IDA) a DJ NETIK (Francie, 4násobný mistr světa DMC). Všichni porotci postupně předvedli krátké showcase, které braly všem přítomným dech.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v kategorii Championship se předvádí 6 minutová nacvičená rutina, zatímco v kategorii Supremacy se soutěží v dvou minutových vystoupeních formou batlle head to head.

Pořadí vítězů: Championship - 1.místo DJ FLUX, 2.místo DJ FRIKY, 3.místo DJ LU2. Supremacy - 1.místo DJ FLUX, 2.místo DJ FRIKY.

Do britské metropole nás tedy pojede reprezentovat DJ FLUX, který už se na světovém poháru umístil v kategorii dvojic 2krát na 3.místě ! Držíme palce.

Autorka fotek a textu: 113kw.

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná