Slavné botě Air Force 1 je třicet a stále je žádaná

1982 jest číslovka, která hiphopově smýšlejícímu člověku nepřipomene pouze stejnojmennou kapelu Termanologyho se Statikem Selektah, ale také datum "zrození" zřejmě nejpopulárnější rapové boty všech dob Nike Air Force One, jež je zmiňována v tolika textech, že by to po shromáždění všech ód na jedno místo vydalo na řadu alb.

Jak si tedy lze spočítat, boty, které dostaly jméno podle letadla amerického prezidenta, letos slaví třicet let od uvedení na trh a za tu dobu se dokázaly vyšlphat až na samotný vrchol oblíbenosti obuvy značky Nike. Na původně sportovní obutí s basketbalovým zaměřením slušný úspěch, ne?
 
Kdo nikdy neslyšel "Illmatic", "Ready To Die" nebo "Enter The Wu-Tang", jako by hudebně nebyl a snad to můžeme uplatnit i na model AF1 - kdo nevlastní nejrozšířenější kombo bílo bílé, ten má ještě v rámci žánrové uniformy a zvyklostí co dohánět. 
 
Během tří dlouhých dekád bylo vyrobeno nespočet barevných kombinací a například náš oblíbený obchod queens.cz to samozřejmě již nějaké to pondělí zohledňuje. K zakázníkům jedné z poboček už v minulosti patřil i hlas Boot Camp Cliku, Heltah Skeltah či Random Axe Sean Price, o kvantu domácích koní nemluvě. Vy si nevyberete?
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná