Nike Air Presto: futuristická silueta z přelomu milénia

V roce 2000 byl sneaker svět zvláštní místo. Hodně atletické obuvi dostávalo futuristický vzhled – snad právě na oslavu příchodu nového tisíciletí a jako odhad toho, kam by se mohl design vyvíjet v následujícíh letech. Jedním z modelů, které byly vytvořené právě za těchto podmínek, byl Nike Air Presto.

 

Původní myšlenka, která stála v roce 2000 za modelem Nike Air Presto, byla vytvořit univerzální obuv pro muže i ženy, která nohu obejme a splyne s ní jako upnuté tričko. Zároveň Tobie Hatfield (bratr legendárního Nike designéra Tinkera Hatfielda) už měl dost přehnaně tlumivých, těžkopádných sportovních tenisek. Rozhodl se tedy navrhnout siluetu, jejíž konstrukce bude nanejvýš jednoduchá, ale přitom poskytne maximální podporu noze.

Tehdy se právě kvůli tomu, že Air Presto připomíná spíše upnuté tričko, čísloval ve škále XS-XL. Ke dnešnímu dni se změnilo leda číslování, designově však zůstal Air Presto u jednoduchosti a sází na technologii, která se prověřila časem. Díky digitálnímu tisku totiž vykouzlí na svrchní síťovině téměř jakýkoliv motiv. 

 

 
 
 
Pokud tě baví nosit sci-fi (v tomhle případně spíš jenom science, než fiction), seženeš je třeba na queens.cz.

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná