Nike Air Max 90 už je 7 let dospělá. Legendě je letos pětadvacet!

V roce 1990 zplodil tehdy dvacetiletý Ice Cube sólo "AmeriKKKa´s Most Wanted", Run D.M.C. pokračovali v budování diskografie nahrávkou "Back from Hell", A Tribe Called Quest debutovali s "People's Instinctive Travels and the Paths of Rhythm", Public Enemy si řekli o pozornost diskem "Fear of a Black Planet", Boogie Down Productions bodovali s "Edutainment", Eric B. & Rakim vyrukovali s "Let the Rhythm Hit´ EM", EPMD sklízeli s ovoce "Business as Usual", LL Cool J obdařil fanoušky nosičem "Mama Said Knock You Out", Big Daddy Kane se podělil o "Taste of Chocolate" a přihlásil se už i Masta Ace, jenž se po Juice Crew postavil na vlastní nohy s "Take a Look Around". No, a kromě toho se na počátku zlaté a dodnes vyzdvihované éry zrodila také teniska Air Max 90, jež tak v letošním roce slaví pětadvacáté narozeniny. Připomenete si s námi legendu, která patří k nejpopulárnějším sneakers modelům historie?

Nike Air Max 90 pochází z dílny Tinker Hatfielda. „Devadesátky“ byly vydány v roce 1990 jako Nike Air Max III, ale od roku 2000 jim nikdo neřekne jinak než Air Max 90. Součástí vynikajícího provedení těchto běžeckých tenisek je odolná midsole, která poskytovala běžcům potřebnou stabilitu a podporu přední části chodidla a již samozřejmostí je velká bublina Air Max v oblasti paty.
 
Dalším typickým prvkem Nike Air Max 90 je vrchní síťka, díky které jsou tyto sneakers lehké a prodyšné. Většina sběratelů devadesátek upřednostňuje právě modely se síťkou před celokoženými modely, jelikož síťka botám dodává ten správný retro nádech. Asi nejznámější devadesátky jsou ty v OG barvách, kterým se také říká „infrareds“. Neméně populární jsou však modely, které vznikly nejrůznějšími kolaboracemi například s DQM nebo HUF a na e-shopu Nike si dokonce můžete navrhnout svůj vlastní ID model.
 
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Air Maxech (ale báli jste se zeptat), najdete na http://www.airmaxy.cz/.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná