Nadčasový old school, jak má být? Nike Air Force 1 High QS Retro

Víte vůbec, odkud pochází název Air Force 1? Pokud ne, teď už budete! Nike Air Force 1 High QS Retro jsou doslova nadčasové. Mají dlouhou historii, ale stále si zachovávají své tvrdé jádro.

Pokud jste se narodili v roce 1982, máte přesně tolik, jako první Air Force 1. Třiatřicet let, to je opravdu krásný věk. První model uviděl světlo světa v osmdesátých letech a od té doby nám dělá radost. Tři druhy: low, mid a high, uspokojí i pro velmi náročné sneakerheady. A jelikož Air Force 1 dostaly jméno po slavném letadle prezidentů Spojených států amerických, určitě si už jeden pár některý z prezidentů dopřál. Byl by hřích, kdyby ne!

Svou siluetu si zachovávají a dnes už na trhu vidíme různá barevná provedení. Bílé jsou ale to pravé ořechové. Dnešní AF 1 už nemají typické prošití na bocích. Také se od těch retro liší tím, že na patě je Nike Swoosh, přičemž na retro once je jen nápis Nike Air. Popruhy kolem kotníků jsou dnes již také buď na pevno, nebo si je jako u retro můžete vybrat. Na spodku tkaniček již od roku 1982 najdete "deubré", medailonek, na kterém je nápis AF 1 a 82.

Od roku 1982 se AF 1 měnily na verze "AF 2" v roce 1987, "AF 3" v roce 1988, Air Force STS aka 4 v roce 1989, a v roce 1990 "AF 5". Rychlý pokrok, ale jsou to stále ony!

Dost o historii. Footshop vám od soboty 11.7. přináší 12 jedinečných retro párů. Konkrétně model z roku 1986, který se od toho z roku 1982 liší tím, že Swoosh naboku je namísto matné šedé ve vlčí, třpytivé šedé! Jinak old school, jak má být!

Dostupné na webu Footshopu nebo instore na Bubenské 1 na Praze 7. Podle nás by k vám domů měly doletět bezpečně, Air Force 1 je přece high society plane!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná