Kupujte obuv na první dobrou i na internetu

Nákup bot je vždy ošemetnou záležitostí. Vybrat správnou velikost není jen tak. Jednou nám sedí velikost 39, po druhé zas 40. Ač se rozdíl mezi velikostmi nezdá velký, při celodenním nošení ho velmi rychle poznáme. Obuv musí sedět dokonale, v opačném případě daleko nedojdeme.

Při výběru správné velikosti bot bychom se měli řídit několika pravidly. Mnohdy nás však zajímá pouze číslo, a tak se najdou i takoví, kteří si kupují boty bez zkoušení. Vezmou svou obvyklou velikost a doma se diví, že jim nesedí.

Není velikost jako velikost

Základním pravidlem při výběru správné velikosti je zkoušet a měřit. Každý výrobce obuvimá trochu jiné číslování, proto lehká odchylka ve vaší běžné velikosti je zcela normální.Rozhodně nespoléhejte, že vám obuv vždy sedne jako ulitá.

Pamatujte také na to, že ne každý má obě chodidla totožná. Jedna noha může být o pár milimetrů delší nebo širší. Proto si vždy vyzkoušejte a přeměřte pravou i levou nohu. O koupi poté rozhoduje ta větší. V uzavřené obuvi byste měli mít před prsty prostor v podobě jednoho centimetru.

Důležité pravidlo:Nikdy nespoléhejte, že se vám bota časem přizpůsobí. Především obuv vyrobená z umělých materiálů se neroztáhne ani o milimetr. Nebojte se v obchodě v obuvi projít.

Risk je zisk! Nakupujte obuv online

V dnešním online světě snadno nakoupíte boty i přes internet. Z pohodlí domova si můžete projíždět internetové obchody a vybírat z nepřeberného množství. Nabídka e-shopů je opravdu široká. Na jednom místě lze prohlížet jak sportovní obuv, turistickou, tak i plesovou nebo zdravotní.

Pravdou je, že boty vyhlídnuté na internetu si před koupí nevyzkoušíte. Jenže takové různorodosti a bohatostivýběru se v žádném kamenném obchodě nedočkáte. Nespočet typů, barev a velikostí vás mnohdy donutí k risku. Ovšem riskovat není důvod, pokud se budete řídit velikostní tabulkou daného e-shopu.

Důležité pravidlo:Vždy v internetovém obchodě hledejte velikostní tabulku, podle které zjistíte, jakou velikost si máte objednat. Důležité je porovnat délku stélky obuvi a délku chodidla.

Víte, jak si změřit délku svého chodidla?

Návod na měření délky chodidla je velmi jednoduchý. Postačí vám k tomu zeď, papír, pravítko a tužka.

1.      Těsně ke zdi položte papír.

2.      Na papír si stoupněte patou ke zdi.

3.      V nejdelším místě (většinou u palce) si vyznačte bod.

4.      Změřte délku od vyznačeného bodu ke konci papíru.

Podle typu obuvi provádějte měření v ponožkách, silonkách či na boso. Podle návodu si změřte jak pravé, tak i levé chodidlo. Délku poté porovnejte s číslováním na stránkách e-shopu. Některé internetové obchody nabízí také speciální délky a šířky obuvi, což jistě ocení především ti, kteří mají problém se sháněním své velikosti.

Photo: www.witt-international.cz, www.pexel.com

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná