Jak Run DMC zamávali s teniskama, část druhá

** Koncem osmdesátých let se Run DMC solidně rozjeli.

První část najdete zde.

Jak jsme naznačili v první části, dnes nám to připadá normální, že se hiphop propojil s módou. Run DMC a adidas byli v 80. letech první odvážlivci, kdo něco takového zkusili. Tehdy (když jste ještě asi nebyli na světě) nikdo nemohl vědět, jak se rap a hip hopová kultura zglobalizuje a stane se jedním z předních žánrů na celém světě. A jestli někomu bylo souzeno spolupracovat se světoznámou značkou, tak to byl právě Darryl McDaniels aka DMC, protože tenhle člověk vypadl porodníkovi do rukou už obutý v teniskách se třemi proužky. Což dokazujou všechny jeho fotografie.

** Tohle jsou mý boty!

Po nečekaném úmrtí Jam Mastera Jaye v roce 2002 se DMC a Rev RUN rozhodli nepokračovat ve svém projektu Run DMC a oba dva se vrhli na své sólo projekty. Rev RUN se nechal vysvětit na kněze a svůj lingvistický um přesunul od rapu k přednáškám na univerzitách a v kostelech, kde předával svá poselství ohledně víry a rodiny. Své myšlenky se mu také zdárně podařilo sepsat do několika knih, které jsou jedny nejčtenějších za velkou louží. Se svou rodinou natočil televizní pořad Show Run’s House a příští rok se můžeme těšit na nový pořad s pracovním názvem Rev Run’s Renovation.

Zatímco Rev Run se vrhl na víru, tak DMC sepsal autobiografii King of Rock: Respect, Resposibility and My Life with Run DMC a už pracuje na dalším pokračování, ve kterém slibuje naprosto nové informace, které budeme hltat se zatajeným dechem. Krom psaní se DMC věnuje muzice. Se svou novou kapelou pravidelně vydává rockové klasiky. K nejznámějším singlům patří Attention Please, Rock Solid, Noise Revolution a Attention Please, kde se představuje s herečkou Pauley Perrette.

Jestli si myslíte, že osvětě se věnuje jenom Rev RUN, tak se mýlíte. DMC také objíždí univerzity a nápravné zařízení, kde přednáší o vlivu hip hop při utváření osobnosti. Díky svým úspěšným přednáškám se několikrát dostal až do kongresu, kde měl tu čest promluvit ke kongresmanům. A právě za tuto činnost získal prestižní ocenění Children’s Rights Champion Award.

Po akových úspěších fanoušci ani nedoufali, že by se Run DMC mohli zase někdy dát dohromady, když jim jejich sólové kariéry, tak šlapou. Jenže co osud nechtěl. Díky jejich návratu do módy se Run DMC vzkřísili z mrtvých i hudebně a my si na ně zase dneska můžeme protahovat paže. 

** stane se A-Trak řádným členem Run-DMC?

Jak už to tak bývá, když lidi chytají druhou múzu, vrací se Run DMC ke kořenům. Ovšem aby se jen neopakovali, dostali se díky znovu obnovené spolupráci k čerstvé hudební vlně a k současnému králi černých koláčů, který si říká A-Trak. Slovo dalo slovo a Run DMC udělali s A-Trakem remix jejich legendární písně My Adidas, která se v letošním roce stala hymnusem oficiální kampaně adidas Originals.

Touto spoluprací se symbolicky uzavírá jeden kruh. Rev Run a DMC jsou opět Run DMC, Run DMC opět nedají dopustit na tři proužky a nakonec se třeba dočkáme další spolupráce s A-Trakem, protože ve dvou se to sice lépe táhne, ale ve třech vám to více sluší.  A my věříme, že Run DMC vytáhnou na zteč a donutí nás hodit si ještě párkrát bokem na jejich texty.

To ale není jediná věc, nad kterou visí měšec otazníků. 

** slavná kolekce tenisek adidas - Run DMC pokračuje i v roce 2013

Bude i nadále pokračovat jejich slavná kolekce tenisek? Vydají nové LP? Stane se A-Trak řádným členem? Plánují koncertní turné? To jsou otázky, na které neznáme odpověď, a ani jejich oficiální internetová stránka nám toho neřekne víc, protože je vyzdobená nápisem Coming soon… A očividně ještě není dost soon a mačkání F5 nebo jiné klávesové zkratky pro refresh v prohlížeči zatím moc nepomáhá.

Ale jestli chcete, aby se něco z toho splnilo, tak si to dopište na seznam přání Ježíškovi a doufejte, že také rád kroutí boky na tento nezapomenutelný hip hop.

Článek vznikl ve spolupráci s VICE.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná