Celobílá klasika Nike Air Force 1 nestárne ani po 33 letech

Nejprodávanějším modelem tenisek všech dob jsou podle Queensu bezesporu Nike Air Force 1. Veterán v obuvi je na trhu již více než 30 let a jedná se o nestárnoucí klasiku, se kterou se setkal již téměř každý z nás. Hlavní dostihový kůň značky Nike ukrývá tajemství v polštáři se stlačeným vzduchem v patní části boty. Nejedná se již o doplněk basketbalových příznivců, ale součást běžného života obyčejných lidí. Co se skrývá za historickými kroky série AF1?

Prapůvod těchto tenisek se datuje z roku 1982, kdy byly z počátku využívány k hraní basketbalu. Než se staly běžným módním doplňkem, trvalo to ještě pár let, ale v čem je tato obuv tak unikátní? Technologie Nike Air se specializuje na bubliny uvnitř podrážky, kterou dnes firma Nike používá prakticky u všech svých modelů. Ihned po zavedení na trh zaznamenala poptávka obřích rozměrů a oblíbenost u spotřebitelů byla obdobná, jako je dnes. V devadesátých letech jejich poptávka lehce stagnovala, ale kolem milénia přišel obrovský comeback, který Air Force 1 vrátil do čela žebříčku prodeje, který setrvává do dnešní doby. Název je pak logicky odvozen od legendárního letadla amerických prezidentů.

Tenisky se těší stále oblibě i u známých celebrit, především mezi osobnostmi v basketbalové a hip hopové kultuře. Důkazem může být i notoricky známá skladbaClassic pod produkční záštitou DJ Premiera, ve které se za mikrofonem objevil RakimNas a KRS-One. Speciální edice pro Roc-A-Fella RecordsKobeho Bryanta či Lebrona Jamese na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejznámějším sběratelem AF1 je Dj Clark Kent, jenž vlastní stovky modelů.

V prodejnách Queens je možné pořídit čistě bílou verzi těchto tenisek v nízké i kotníkové verzi. V nabídce jsou velikosti US 7.5 až US 15. Dobře prodyšný a vláčný přírodní materiál se skvěle přizpůsobí vaší noze. Lehkost využijete především v letních dnech a deštivé počasí není žádným problémem.

Koupíš na Queens.cz: Nike Air Force 1 Mid 07 white / white za 2 790 Kč

 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná