RUKAHORE_SHOP_BANNER

Editorial 52/2015: Kdysi dávno v Šaolinu

Každý mnich bude pamatovat tu událost, která se tehdy prohnala komnatami Šaolinu. Když se mistr RZA rozhodl (snad z obavy o dědictví jeho a jeho bratrů) svěřit svůj poslední zákon do rukou jakéhosi japonského rónina Martina Shkreliho. Učinil tak potají, aby tím neurazil ostatní mnichy, když svěřil své dědictví padlému samurajovi.

 
Doufal, že v jeho rukou bude síla posledního slova velkého mistra v bezpečí a uchována pro další generace, pro které byl tento zákon určen. Říkalo se, že jde o nejmoudřejší rozhodnutí jeho a jeho bratrů. Ostatní mniši, na jejichž práci a úsilí mistr RZA celé své panství postavil, se cítili zrazeni, když zjistili, že z nejmoudřejšího zákona jejich ctěného opata budou smět žít až jejich děti nebo vnoučata.
 
Co hůř, klášter se nakonec stejně dozvěděl jméno toho, kdo třímal v rukou mistrův poslední zákon. Sám Shkreli dostál své pověsti samuraje a dodržel pánův rozkaz zákon nečíst lidu. Stejně tak ale dostál své pověsti padlého rónina, když se před mnichy chlubil, že má v rukou zákon, který rozhodne o osudu jejich dětí a že ví, jaký osud je čeká. Nikdo si nedokázal vysvětlit, proč sám RZA (jakožto tvůrce zákona) do konfliktu nezasáhl.
 
 
Nakonec to byli členové konkurenčního klanu FBI, kdo rónina zadrželi, aby ho podrobili výslechu pro jeho nezákonné chování. Tehdy se dozvěděli, že unesli muže, jenž měl ve svých rukou největší tajemství šaolinského kláštěra. Dali tak pro jistotu rozhlásit zprávu, že list (již v té době legendární) u Shkreliho vůbec nenašli. Ale nikdo z mnichů neuvěřil. Kolovaly povídačky, že konkurenční klan má v rukou mistrův zákon, který je již nenávratně ztracen. Jiní vydávali vlastní poselství jménem Shkreliho, kde slibovali, že znění zákona zpřístupní všem. Hlupáci byli ti, kteří věřili v dobrosrdečnost japonského vojáka.
 
A tak legenda Šaolinu kdysi dávno začala. A boj o artefakt jednoho z nejváženějších mužů pod sluncem neskončí, dokud se k němu ti, kteří o něj usilují, nedostanou. Je jedno jestli to bude někdo z mnichů. Nebo jestli konkureční klan propustí Shkreliho, jenž poučen osudem projeví kousek lidskosti. Samotný mistr RZA zklamal již v době, kdy svěřil své poslední dílo muži, jehož loajalitu nikdy neměl, namísto těch, kteří mu byli po dlouhá léta věrni...
 
Redakce: Text je přepracováním událostí z minulých týdnů, kdy došlo zatčení manažera farmaceutické společnosti Turing Pharmaceuticals Martina Shkreliho, jenž koupil jedinou originální kopii posledního alba Wu-Tang Clanu "Once Upon a Time In Shaolin" za dva miliony dolarů. Toto dílo smí podle smlouvy pouštět pouze lidem, které si on sám vybere. Dohoda původně stanovovala, že nahrávku smí zveřejnit až 88 let od zakoupení. 7. prosince byl Martin Shkreli zatčen kvůli podezření z podvodného obchodního jednání, týkajícího se jeho manažerských aktivit, přičemž i samotná FBI zveřejnila na svém twitterovém účtu, že při domovní prohlídce nezajistila album "Once Upon a Time". Mezitím došlo k hacknutí Shkreliho twitterového účtu, kde hacker napsal jménem vlastníka, že má v úmyslu dát desku ke stažení zadarmo.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná