Trosky, Dizzastar, ale i Druhá jakost. Toť domácí hiphopové klasiky z pohledu Dje Fluxe

Naše cesta za záchranou česko-slovenského hip hopu, po které už nějakou dobu kráčíme s "nemluvícími" členy scény, tedy s deejayi a producenty, pokračuje s Djem Fluxem, jehož domovská stanice Trouble Team, jíž táhne s kolegou Frikym, pravidelně reprezentuje Českou republiku na světovém finále DMC. Informace o jeho vkusu vám podá pět níže uvedených skladeb, které v dávné i nedávné minulosti pomáhaly ovlivnit jeho náhled na domácí rap.

Dizzastar - Budvárek a joint (RMX)
 
V roce 2000 nebylo z českých tracků na deskách skoro nic, koupil jsem si to rovnou dvakrát na vracečky a vozil ji na každou hip hop party, kde jsem hrál. Kluci od nás z jihu, Jelínek s Jurgenem, kterej už tehdy zabíjel svými DJs skills! 
 
The C.C.C. - Green Prim
 
Album "Yes Or No" z roku 1995, Little S Indian a DJ Mark F, kluci z Novýho Jičína. Pro mě první českej rap, kterej měl kvalitní zvuk, sice ještě dost punk, ale celý album jsem tehdy slyšel snad milionkrát. Vykradenej sampl z The Doors, náznaky scratche a text o trapný armádě. V tý době to bylo dost aktuální téma.
 
 
Song z roku 1997, album "Alpha & Omega". Spolupráce Depha z Chaozzu a černýho zpěváka Philipa. Zamilovanej text, vtipnej videoklip a hlavně vykrádačka jednoho z nej tracků - Marvin Gay - "Let's Get It On".
 
 
Bejvalej Divokej Západ, ve studiu Žentour u Brambuča dali do kupy album "Kvůlikurvachudejm". V tomhle songu dal Booczech dohromady fakt kvalitní text o nesmyslech naši civilizace. Živě zahraný bicí, latino samply...Celý to má takovou pěkně vyklidněnou náladu, rád si to pouštím i v intrumentálu.
 
 
Tenhle vinyl se nedal vůbec sehnat, ale s CD to bylo už lepší. Vec odvedl kvalitní práci. Je nejen kvalitní rapper a beatmaker, ale hlavně i Dj. Myslím, že tohle je taková ta klasika, která se neomrzí ani po dvaceti letech. 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná