"Tozmemi", "Penerský dezert"...za jaké další domácí klasiky by se pral Dj Mike Trafik?

Kdybyste se chtěli s Mike Trafikem pobavit o nejdůležitějším českém a slovenském hip hopu, který by klidně mohl být vtisknut do učebnic, možná by vám na to nestačily ani 2 roky prázdnin. "Vybrat pět věcí je pro mě opravdu dost těžký, mám pocit že bych měl udělal Top 100," pronesl v souvislosti s rubrikou "Dej mi 5" deejay a producent Penerů strýčka Homeboye, jenž považuje z historického hlediska za zásadní věci branže také songy "1985", "Wolfův revír", "Proč jsi proboha na mě tak zlá?", "Autoerotika", "Děti prázdnoty (rmx)", "Pražský producenti jsou top", "Vrecia Kosti", "Rap biz", "Slečny, dívky", "Gastrotour", "H.P.T.N.", "Yes No Ok", "Půlnoční blues", "Nadzemí" nebo "Sítě". Vkus je vkus a liší se kus od kusu. Ten žižkovský ze studia Starworks, v jehož útrobách aktuálně nahrává desku Smack, máte zde...

Trosky - Tozmemi

Jeden z treků, kterej jsem slyšel mezi prvníma československejma věcma. Pardoxně mi ta věc zní víc progresivněji, než 99% veškerý slovenský produkce dneška. Vecovi v tom treku věřim každý slovo a hudebně je to fresh. Přitom je to starý kolik, patnáct let?

PSH - Penerskej dezert

Vždycky jsem ho považoval za naprostej klenot. Když jsme stavěli tracklist na křest "Epilogu", tak jsme jej na můj popud zařadili zpět do playlistu. Jenže nebyla instrumentálka, obvolávaly se zvukaři a studia, kde se v tý době dělalo, ale nebyla k nalezení. Musel jsem proto vysamplovat originál z "East Side Unie 2" a kompletně to zrekonstruovat. Od tý doby ho zase to hrajem.

PSH - Parket

Naprosto novej sound v naší zaprděný kotlince. První skutečnej new school banger, kterej samovolně, bez jakýhokoliv PR přičinění zaplavil rádia a hitparády včetně Slovenska. Pro mě je to, společně se sklabdou "Wolfův revír", vrchol "Rap'n' Rollu". Ten sound mě i dnes, po šesti letech, pořád baví. I fans to milujou.

Vladimir 518 - Smíchov Újezd

První moment, kdy jsem se poprvý ze studia vydal pro zvuk živýho nástroje. V tomhle případě kytary. Měl jsem to nahraný ze synťáku, zvuky živý kytary, ale z krabice nevydoluješ. A tak nám noty přehrál kytarysta Marek Štyftler. Pro mě jeden ze zásadních treků. První crosover sound, ve stylu Linkyn Park.

PSH - Vim já?

Naprosto geniální záležitost. Milujeme AZ kvíz, celou tu zamrzlou estetiku late 90s v ČT. Všichni tři rappeři se překonávaj. Je to vtipný, s nápadem a je to skvěle udělaný. Beat má pro mě opět jinej sound. Je to opět dál než to bylo.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná