RUKAHORE_SHOP_BANNER

Tááák, už se to nese: Dj Wich hovoří o pěti zásadních peckách domácí scény

Doposud se v rubrice "Dej mi 5" objevili Dj Maztah, Dj Trusty, Ondřej Žatkuliak, Dj Spank, Shadow Drop, Dj Jorgos, Dj Spinhandz, Dj Lucco, FNTM, Dj Mike Trafik, Dj Aka, 3CK, Dj Flux, Peko, Fosco Alma, Dannie, Dj Maro, Dj Chocolatic a Kid Montana z KMBL. Jubilením dvacátým hostem je Dj Wich, který je deejayským a producentským osazenstvem se zásadními momenty česko-slovenské branže velmi často spojován a jen málokdy se stane, aby se mezi pěti klasickými skladbami neobjevila skladba, na níž by neparticipoval. Osobně bych měl s pětkou velký problém a jen od Máni bych musel zmínit "Nádech (remix)", "Dimenziok" od Az ido Urai s Orionem v jeho přepracování a "Teritorium". Jakou představu o zlomových tracích pro vývoj zdejší scény má ale on? "Vidiš, "Teritorium" jsem taky zapomněl, těch tracků je víc no...," říká pro bbarak.cz ten, o němž Vladimir 518 v památné věci "Pražský producenti jsou top" tvrdí, že "jeho beaty jsou světový".

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

PSH - Penerský dezert
 
Krásnej českej sample, výbornej drum loop, živá basa. Tuhle věc musel dřív každej milovat, naprostá klasika. Byl jsem zrovna v tu chvíli na Jižáku, když se dodělávala, a ten štěkot "Tááák už se to nese" na začátku, to jsem já.
 
 
Rytmus - Cigánský sen
 
Tohle je jedna z věcí, která mě neomrzela a dodnes jí hraju v DJ Wich setech. Legendary Chick Corea on the piano. Někdo to považuje za mojí vůbec nejlepší věc. Tenhle beat mi doma smrděl v šuplíku snad rok a půl. Slyšela ho tenkrát celá scéna, nikdo ho nechtěl, až přišel Rytmus a hned po něm šáhnul. Ten klip z NY tomu ještě dodal šťávu. Popiči.
 
 
Trosky - Tozmemi
 
Vecko, Midi, Zlatý Moravce, Aaron Kirtz, Sony, Wakata - to se mi vybaví, když slyšim tuhle věc. Jeden z prvních klipů vůbec. Marika Gombitová vocal sample, ten beat byl celkově nadčasovej a vynikající, Branči je pán.
 
 
DJ Wich - Du dolu (ft. Vladimir 518)
 
Opět musim dát svojí věc, tohle je legendary, to atmo na tebe dejchá dodnes. George Benson sample, jemný škopky, jednoduchá bass harmonie, deep lyrics. Tahle věc se točila úplně jako poslední na Time Is Now a Láda jí psal úplně do jinýho beatu, do "Lady" z Nomad 1, hahaha. Nicméně jsem měl doma v šuplíku rozdělanej ten piano loop a furt mi vrtal hlavou. Tu noc před nahrávánim jsem ho dodělal a přinesl Ládovi druhej den do studia k Sochůrkovi. Byl jsem přesvědčenej, že to musí nahrát do týhle verze. Padlo to jak prdel na hrnec, přišla Káťa Winterová, dohrála svoje feelingy a bylo jasný, že to bude úvodní skladba po intru na desce. Klip točil Jirka Málek 8 měsíců v různejch etapách. Du dolu!
 
 
Indy a Wich / PSH – Praha rmx
 
Musim dát něco od Indy a Wich. Strašně těžký vybrat jednu věc mezi "My 3", "Bratři v rýmu", "Hlasuju proti", "Cesta Štrýtu", "Pohyb nehybnýho", "Síla slova", "Pohyb 2", "Noc je půlka dne", "Hádej kdo", "Už dou", "Zlatokop". A taky nechci opomenout PSH – "Praha rmx". Všechny tyhle věci byly v tý době nějakym způsobem zásadní a mám k nim vztah, výběr nechám na vás. Jedna.
 

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná