Názov Stavby je základ, říká Dannie. Co je pro ni z našich luhů a hájů klasika?

Dannie, jejíž singl "Projít tmou" s Delikem řadím k nejvydařenějším skladbám loňského roku a věřím, že v budoucnu uslyšíme podobných hodnotných věcí ještě hodně, eviduji od března 2006, kdy zavítala do hiphopového speciálu "Noci s Andělem". Tehdy byla první dáma Sixin a první dáma naší rubriky "Dej mi 5" mladá a mladou zůstala, jen já jsem od té doby notně zestárl. Zpěvačku, v souvislosti s níž dávám na vědomí, že pokud ji někdy uvidíte zamračenou, máte u mě dárek, dobře znáte z mnoha refrénů, ale jestlipak můžete to samé říci i o jejím osobním vkusu?

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

1. Názov Stavby - Rodina 
 
Jedna z věcí, která mě ovlivnila v dobách, kdy jsme si ve Strašnicích vytvořili první mini skateovou komunitu. V tý době jsem jezdila na skateu a malovala za řeckou crew a tuhle věc nám hráli na gymplu místo zvonění na hodinu. Ačkoli jsem v domácim rapu a hip hopu nikdy moc nejela, vždycky mě bavila slovenská scéna. A Názov Stavby je základ. 
 
 
2. Kapitán Láska - Debilní 
 
James Cole a tenhle jeho živej projekt mě nadchl. Trend živý kapely a rappera se na československý scéně celkem ujal a myslim si, že je to pokrok vpřed. Na projektu Kapitán Láska mě baví hlavně styl, protože na funky a posléze na rapu jsem vyrůstala a tahle rap-funk fůze mi vyloženě sedí. Navíc James mě překvapil i celkem příjemnym a kultivovanym hlasovym projevem. 
 
 
3. Majk Spirit - Všetky oči na mne 
 
Majk Spirit je čerstvej závan větru z "východu". Sdílim jeho pohled na věc, baví mě pozitivní afirmace v jeho textech a klavír v týhle věci ve mně vyvolává pocity naprostýho uvolnění. Slyšela jsem spoustu názorů, ale pro mě je Majk autentickej a ať už si o něm kdo chce myslí co chce, mě prostě baví. 
 
 
4. Ektor & DJ Wich - Loket z vokna 
 
K Wichovi neni třeba se vyjadřovat, je to muž na svym místě, skvělej producent a člověk se srdcem na pravym místě. Muzika se musí dělat od srdce a proto je logický, že jeho beaty jsou number one. Ektor je rapper, kterej posunul českej rap kvalitativně do úplně jinejch sfér a během rekordně krátký doby ovlivnil budoucí generaci rapperů. Tahle spolupráce je prostě bombastická. Tuhle věc jsem vybrala proto, že se mi líbí beat, ale taky proto, že hláška "loket z vokna" se přenesla i za hranice hip hopu. Až mě někdy překvapuje, kdo všechno ji používá. 
 
 
5. Robo Papp - Všetko je malo
 
Říkala jsem si, že je škoda, aby sem zpěvačka nezařadila nějakou RnB pecku. Jak říká Bobby, RnB a soulovejch zpěváků je na československý scéně málo, ale sem tam se nějaká dobrá písnička objeví. O Robovi Pappovi ví málo lidí, ale je to týpek, kterej před několika lety vydal na Slovensku celkem slušnou soulovou desku. Doufám, že o něm v budoucnu uslyšíme víc. 
 
 

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná