Kterým skladbám česko-slovenského hip hopu by Dj Maztah udělil status klasiky?

"Dej mi 5" je nová vkusová rubrika zaměřená na pokladnici a výkladní skříň česko-slovenského hip hopu, v níž se s námi o svých pět oblíbených a klasických tracků domácí branže podělí ti, kteří jsou sami součástí scény, ale narozdíl od rapperů toho logicky zase až tolik nenamluví. Startujeme strážnou věží tuzemského deejaingu Maztahem. Jaké skladby naší žánrové historie by dle svých měřítek vypíchl on?

 

"Nejsem moc velkým zastáncem žebříčků či sdělování nějakých top ten či top five. Každopádně tyto pecky si vždycky rád poslechnu. Abych nezůstal jen u all-time srdcovek, zařadil jsem i relativně novější skladby, které mě nějak zaujali. Na spoustu klasik jsem určitě zapomněl a zítra by můj výběr vypadal asi jinak. A nechtěl jsem komentovat ani  nedotknutelný hymny mejch začátků s českým rapem typu „Jižní město“, „Pohyb nehybnýho“ či jim podobný," dodává ještě před samotným výčtem koncertní deejay Tafroba.
 

Orion - Dokument Orionek

 
Tadle pecka mě chytla hned napoprvé, skvělá retrospekce raperova života, kouzlo celé skladbě dodává dobře vybraný instro. Vše ještě podtrhuje Vorlův rap, kterej jako by někam spěchal s tušením, že se něco stane a chce v několika minutách posluchače seznámit s tím, co ve svém bytí na této planetě dokázal.

 

 

 

PSH - Můj rap, můj svět

 
Pro mě osobně jedna z nejlepších věcí na posledním albu PSH. Svělá atmosféra, která podtrhuje odkaz minulosti, podobně jako u „Dokument Orionek“. Dle mého názoru výbornej tah, že byl pro tuto skladbu vybrán beat od Wiche. Máňovi v tomto případě musím smeknout ještě jednou za video, ze kterýho jsem měl po prvním shlídnutí pěknou husinu.

 

 

 

Pio Squad - Chtěl bych

 
Pio Squad je v mejch očích nejlepší mimo pražská rapová kapela a doufám, že kluci nakonec přeci jen ještě jedno album udělají. Od Pio mám oblíbenejch skladeb víc, u této se vždycky rád mrknu na videoklip. Baví mě taky bubny od DTonate, kterýho mimochodem považuju za nejtalentovanějšího českýho producenta.

 

 

 

Boy Wonder - Volám o pomoc

 
A teď něco novějšího. Těším se na tento release pod Ty Nikdy, ještě jednou DTonate ve vrcholný formě (doufám, že i on svoje album někdy dotáhne do zdárnýho konce). Wonder se mi líbil už v době Turbo Boost a myslím, že vzít ho pod křídla Ty Nikdy byl od Pepka dobrej tah. Supr text, občas je potřeba se zamyslet nad relativně bežnými věcmi kolem nás.

 

 

 

Ektor - Právo žít

 
Ektorův rap se mi líbí čím dál víc a hodně se těším na EP, který připravuje s Wichem. U této skladby cením originalitu, myšleno po tématické stránce. Je super, že dokázal přijít s něčím neotřelým. A zrovna u Ektora mě tato skladba překvapila. Myslím, že zrovna na něj se hodí rčení, že zraje jako…   

 

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná