RUKAHORE_SHOP_BANNER

Jaké tracky z Čech a Slovenska patří podle Dje Trustyho do zlatého fondu?

Jak už zaznělo v souvislosti s Maztahem, "Dej mi 5" je vkusová rubrika zaostřená na výkladní skříň česko-slovenské hiphopové historie, v níž se s námi o svých pět srdečních songů z domácí branže podělí ti příslušníci scény, kteří toho narozdíl od rapperů toho až tolik nenamluví, tedy deejays a producenti. Pokračujeme Djem Trustym z Inside Kru, s nímž se definitivně všichni seznámili po "The Wichtapu". Jaké klasiky tedy vypichuje Capo di tutti capi labelu Ty Vole!?

Trosky - Tozmemi

Jeden z prvních tracků, co jsem slyšel v Čechách, ještě než jsem pořádně poslouchal hip hop. Poslouchal jsem Mo Wax, Ninja Tune a Pork, který měli dost podobný zvuk. Při prvním poslechu jsem se začal zajímat o místní hiphopovou scénu. Byl jsem v Čechách asi tři roky a snažil jsem se rozumět českým a slovenským textům. Když to vyšlo, tak to hráli pořád dokola na Radio 1 tak jsem to celý znal nazpaměť za týden. Potom jsem našel PSH a Indy a Wich a to pro mě byl začátek éry.
 
 

K.O. Kru - Standardní režim

Neznal jsem K.O. Kru když byli aktuální, až po Supercrooo jsem zjistil, že něco takového existovalo. Ale jednou jsem měl depku z hudební sceny a Sax mi to pouštěl a hned mě bylo líp. Pro mě je to jeden z nejvíc real tracků, který vznikl v Čechách. Líbí se mi, že téma je stereotypní, ale je to přitom originální track. Dneska málokdy hraju hip hop v klubech, ale když už, tak tohle pouštím docela často.
 
 

PSH - Penerský dezert

Tohle téma dneska jede každej druhej "trueschool freestyler" v Čechách a jsem na to většinou úplně alergický, ale tento track je pro mě luxus! Tehdy to bylo o něčem jiném a dalo se jejich textům věřit. Nepsali jen proto, aby mohli stát na pódium a získali pozornost. Je z toho cítit, že chtěli vytvořit něco novýho a to cením ze všeho nejvíc. Škoda, že se málokdy dá hrát takový chilly v klubu. Mohl bych to hrát pořád.
 
 

La4 - Mánie feat. Supercrooo

Vždycky mě bavily spíš atmosféry než melodie a tenhle track má atmosféru dokonalou. Každej rapper má skvělou 16ku v jiném stylu (vzkazuji všem že se píše "rapper" s dvěma "p" aby jste neprožili podobně trapnou situaci jako týpci co vymysleli mejdan jménem "famous czech rapers"). Toxxxová sloka je rap v nejčistší podobě. Doufám, že počítal i se mnou, když řikál "Všem co mě kdy dali CDs velice děkuji". LA4 zas připomíná lidem, že se dá i melodicky rapovat. Phat na závěr dokázal sám sebe skrizovat a zaroveň pochcávat ostatní což podle mě není jednoduchý. Do toho považuju beat za jeden z nejlepších od Wiche. Takhle jednoduchý beat se málokdy dá poslouchat celých 5 minut, aniž by přestal člověka bavit.
 
 

Vec - Turista feat. Pio Squad

Tohle vyšlo v době, když jsem se obával, že celá místní scéna jde do prdele. Málem jsem nevěřil, že takový track mohl vzniknout ve střední Evropě. I klip byl velmi povedený. Taky málo kdy jsou pozvaní hosté tématicky konzistetní s tvůrcem tracku, což je poslední dobou hodně podceněný. Dokázali, že mít smysl pro humor je důležitá věc. Je to taky jeden z mála CZ/SK tracků, který se dá pouštět kdekoliv a lidi vždycky tančej.
 
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná