Co spojuje Prago, Oriho, IF a KF s Divokým západem? Domácí srdcovky Kennyho Rougha

S dlouhodobým projektem, jenž udržuje při životě zdejší hiphopové klasiky, už nám v rámci rubriky "Dej mi 5" pomohlo jednadvacet domácích producentů a deejayů. Tím posledním je v libereckých garážích Ty Nikdy parkující Kenny Rough, jenž na rapu "made in Czechoslovakia" vyrostl a nebylo tedy pro něj problém vypíchnout pár nezapomenutelných skladeb, pro které má slabost. Co ten, jenž letos slaví pět let v momentálně spících BPM, připomněl, jaký song uznává od o patnáct let staršího Mikyho Vorla a který zase od svého šéfa z IF?

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

Prago Union - Zvyřátka
 
"Pro mě nejsilnější věc z desky "HDP" a možná i v cz rapu vůbec. Naživo mě tahle věc ničí dodnes. Geniální sloky s příběhem, kterej si asi každej zažil. Kytara Yardy Helešice dodává emoci a hlavně živost už tak skvělýmu samplu. Ani ta občas až moc hutná basa nestojí za kritiku. Skvělá věc. 
 
 
Orion - Dokument Orionek
 
"Podle mě neexistuje osobnější věc od Oriona. Z jeho prvních dvou desek mám radši dvojku, ale "Dokument Orionek" je pro mě víc než celá deska "Teritorium 2". Pohltilo mě to si, mě si to. O pár let později vyšel remix od Marka, kterej mě baví snad ještě víc než originál, minimálně po technické resp. zvukové stránce. Tady jsem poprvé zjistil, že je Orion o krásnejch patnáct let starší než já. To to hází voe, to to hází."
 
 
Kenny v současnosti s Paulie Garandem usilovně maká na jejich společné desce a právě mají roztočeno nové video ke druhému singlu, který bude brzy k dispozici. Jinak je klasicky vytížen zvukařinou - právě vycházející novinku Phoenixe celou míchal i masteroval.
 
IF - Pocta favoritům
 
"Rok 2006, já šel na střední a cz/sk rap jsem měl v malíku. Sledoval jsem každej release a přizpůsoboval svůj konceptuální náhled na scénu. Celej tenhle IF singl mě bavil včetně "Máme Vás" a "Ty chceš, já mám". IF se tim raketově vystartovali za hranice Zlína, aspoň na mě to tak tehdy působilo. Dodnes stavim "Poctu favoritům" k Fattézovejm nejlepším bubnům. Baví mě klasický boombap škopky, bassovej synťák, super sampling a nejlepší hip hap zvuk tý doby aka Sochůrek za mixem."
 
 
Kontrafakt - Život je krátký
 
"KF nesmí samozřejmě chybět. Na desce "E.R.A." mám dodnes spoustu oblíbenejch věcí. Celou desku mám naposlouchanou snad i pozpátku, ale to asi nebudu sám. Téměř celou peckou hraje jeden loop kláves, bassy, bicích, který znamenaj svět a v refrénu legendary scratche pusou. Nostalgie."
 
 
Divokej Západ - Ingredience
 
"Lyrik derby 2" aka kompilace stará víc jak deset let plná underground rapů, který zná asi každej, kdo neposlouchá rap od loňskýho léta. Ojedinělá věc ve svý době. Ani netušim, kdo to produkoval, ale samploval nejsilnější věc od Etty James - At last. Bicí boombap klasika, rap z Plzně mě v tý době bavil stejně jako rap z Prahy a text o ingrediencích, elementech života v nezávislosti. Rozhodně nadprůměrná věc ještě pár let po svém vzniknutí."
 

Děkujeme za návštěvu stránek našeho sponzora – www.queens.cz.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná