5 songů z našich končin, kterým by Ondřej Žatkuliak postavil sochu

Nejnovějším úlovkem subjektivní rubriky "Dej mi 5", která udržuje při životě to nejlepší z česko-slovenských hiphopových dějin, je beatmaker a "studiová krysa" Ondřej Žatkuliak z Rooftop studia, o němž Paulie Garand tvrdí, že je to "Pán zvukový inženýr" a na jehož sólové postavení na vlastní a dlouhohrající nohy čeká hodně z nás. Zatím jsme zabrousili do vkusů tří jmen a dosud nedošlo k žádné shodě.

Trosky - Atmo rytmo remix

Už netuším, jak jsme na sebe s touhle skladbou ve své době narazili, ale vyvolala u mě (společně s následující) zájem o hiphop a zároveň jsem si u ní ve svých 12 letech uvědomil, že mě vlastně strašně baví jazz/soulový harmonie a groovy.

PSH - Peneřina těžká dřina

Pro mě další zásadní skladba. Špinavý samply, striktní beat, syrovost a chlad ne nepodobný tehdejším kapelám jako např. Lords of the Undrerground. Tahle éra je nenávratně uzavřena a nezbývá než se vracet ke zlatu, které nám devadesátky zanechaly.

Indy & Wich - Cesta Štrýtu (+PSH)

Produkčně vynikající věc. Má pro mě do dnešního dne strašně specifickej feelin stejně jako většina tehdejší produkce týhle partičky.

5MCZ - Den, co stojí za to

To jsou pro mě skvěle nastříhaný jazzový harmonie, pozitivní vibe, živočišnost. Tahle kapela je pro mě nedoceněným klenotem českýho (jazz) hiphopu. Pro mě osobně obzvlášť díky Sinuzově produkci. Mega mě baví taky celá deska Je na čase. Pro mě je to jasný - pokud hip hop, tak takhle.

Rest & DJ Fatte - Kuřivoj Vysabong  

O kvalitě těchto dvou osobností jistě není zapotřebí kohokoli přesvědčovat. Restovy texty i technika mi ukázaly, že underground hiphop JDE dělat i u nás na top úrovni a přestože se jedná o relativní novinku, zařazuju tuhle dvojku mezi svý klasiky.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná