Rapové album místo diplomovky? Realita roku 2017

Amerika je prý země neomezených možností. Polemiku na toto téma necháme však k pivu, ale jeden pádný argument do vašich debat však rádi přidáme. Jedná se o studenta Harwardu, který zvládnul své finální zkoušky a následně složil diplomovou práci v podobě rapového alba. Prošlo mu to?

Mladý student se rozhodnul dodělat školu odevzdáním své finální práce (obdoba diplomové práce u nás) v podobě rapového alba. Nahrál striktních 10 stop. Pouze dvaceti letý Obasi Shaw se rozhodnul, že by rád skončil své studia s vyznamenáním a tak odevzdal svou finální práci i když nemusel. Co jej k tomu vedlo? Jak sám Shaw říká, nápad vzniknul u čtení Canterburských Povídek od Geoffrey Saucera.

Každá skladba vypráví příběh z perspektivy jiné postavy a všech deset stop vytváří ucelený příběh. Téma se točí kolem identity afroameričanů a když si album poslechnul harvardský profesor, bylo jasno. Shaw odpromoval s druhým nejvyšším možným vyznamenáním summa cum laude minus. Vedle NASova Illmaticu a Kendrickova To Pimp A Butterfly se Shaw stává dalším z řady rapových akademiků. Celé album Liminal Minds vytvořil během jednoho roku a je k poslechu zdarma zde

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná