RUKAHORE_SHOP_BANNER

Nas neuléhá k zimnímu spánku, právě naopak

Nas je poslední dobou až nebývale aktivní. Def Jamu i tak stále dluží ještě jedno album, které mělo vyjít v létě. Jak už víte, tak nevyšlo. Možná kvůli tomu, že byl zaneprázdněn záležitostmi okolo svého labelu Mass Appeal.

Letos u něj vydali svá alba Fashawn, Dave East, Run the Jewels a Gangrene, neboli Alchemist a Oh No. God's Son se objevil na deskách prvních dvou jmenovaných. Slíbil nám ještě kompilaci labelu, o které jsme psali už loni, stejně jako druhý díl The Lost Tapes. Ten má vyjít až po zmiňovaném albu u Def Jamu. Tak uvidíme, jestli v roce 2016 dostaneme hned dvě alba od Nase, nebo se plán o rok posune.

To je ještě daleko, takže se vrátíme do současnosti. Asi před měsícem Nas zazářil na Gameově The Documentary 2.5 v pecce The Ghetto. Tihle dva mají spolu zatím nenahráli nic vyloženě špatného a nejnovější spolupráce se řadí mezi ty nejlepší. Stejně jako dříve si během šesti minut nehoní ega, ale do soulového beatu od will.i.ama posílají rýmy o tom, jak vypadá svět. Tady je Nas v pozici, ve které jej má nejraději většina lidí, předpokládám.

A teď už to půjde jen z kopce. Jeezy před týdnem vydal album Church in These Streets. Nase na něm nenajdete, protože remix k singlu GOD, na kterém je, vyšel až později. Rick Ross své už osmé album Black Market teprve vydá, 4. prosince, ale své eso z rukávu, tedy spolupráci s Nasem, vytáhl už teď. Pro mě osobně je One of Us to nejméně zajímavé z dnešního menu. Ano, méně zajímavé než We Are od Justina Biebera. Věřte tomu nebo ne, ale Nas je jedním z hostů (Big Sean, Travis Scott) na jeho nové desce Purpose. Sice jde "jen" o bonus track, ale je tam. Jestli se bojíte toho, co se ozve z repráků po stiknutí play, tak se bojíte zbytečně. Je to v podstatě stejné, jako veškerý ostatní pop/R&B.

Jako zákusek tady mám ještě horkou novinku. Možná vám v paměti uvízla informace, že pod Mass Appeal vyjde i album Pimp Cho. Long Live the Pimp vyjde už 4. prosince, tedy přesně osm let po smrti legendy Jihu. Dohlížela na něj rapperova vdova, Chinara Butler, která měla k rozpracované nahrávky. Nečekejte tedy žádné poslepované akapelly s novými beaty od garážových producentů. Tohle album ozvučil Mr. Lee a pomáhal mu i Juicy J, který je jedním ze dvou hostů na novince Friends. Tím druhým je právě Nas. Kompletní tracklist je venku a najdete ho níže.

Věděli jste? Juicy J, DJ Paul a Pimp C přemýšleli nad tím, že by dali dohromadi projekt Underground Mafia, ale nikdy k tomu nedošlo. Po vydání Bandz a Make Her Dance (2012) přišel Juicy J s tím, že nastal čas tuto ideu vzkřísit. Chinara a duo z Three 6 Mafia dali hlavu dohromady, ale víc než tři nebo čtyři tracky z toho nevzešly...

 1. Long Live the Pimp
 2. 3 Way Freak (feat. Lil Wayne)
 3. Ain’t Said Shit (feat. Ty Dolla $ign & Devin the Dude)
 4. Wavybone (feat. A$AP Rocky, Juicy J & Bun B)
 5. Spittin’ Game (Interlude)
 6. Trill (feat. A’doni, Slim Thug, ESG & Lil Keke)
 7. Bitch Get Down (feat. Bun B, 8 Ball & MJG)
 8. Payday (feat. Juicy J)
 9. Slab Music (feat. Lil Keke)
 10. True to the Game (feat. David Banner)
 11. Triflin’ Hoe (Interlude)
 12. To Lose a Whore
 13. Friends (feat. Juicy J & Nas)
 14. Southside
 15. Butta Cookies
 16. Country Thang (Outro)
 17. Twerk Something (feat. T.I.)

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná