Mos Def oficiálně opustí hudební a filmový průmysl. Čemu se hodlá věnovat dál?

Možný konec hudební kariéry se v případě Yasiina Beye skloňuje již od začátku letošního roku, kdy úmysl skoncovat s rapem zveřejnil na stránkách Kanyeho Westa. Podobné vyjádření bývá v případě řady MCs spíš záchvatem hysterie, nebo jde o lacinou snahu zaujmout, Mos Def však nikdy nebyl z těch, kteří by o pozornost museli žádat podobným způsobem. Nyní se zdá, že předchozí oznámení myslel Yasiin Bey vážně.

 
Úmysl ukončit rapovou (a zdá se, že i filmovou) kariéru oznámil Dante Terrell Smith prostřednictvím videa na Facebook Live, jež zároveň uvádělo důvody zrušení chystaných koncertů ve Spojeném království. Základním kamenem realizace tohoto rozhodnutí se stala jeho zpráva, že původně brooklynský interpret prohlásil na nějaký čas za svůj domov Kapské město v Jihoafrické republice, kam míří kvůli problémům s pobytem v USA.
 
„Tento rok skutečně odcházím. Spolu se sedmnáctým výročím Black on Both Sides jsem vděčný za kariéru, kterou jsem si dokázal současně užít. Odcházím z hudebního průmyslu a stejně tak okamžitě opuštím Hollywood. Ve výrobě jsou ještě dva filmy, na nichž jsem pracoval, než jsem oznámil svůj odchod. Tenhle rok vydávám poslední album," zaznělo mimo jiné v Mos Defovu videu.
 
Celé vyjádření vypovídá spíš o Beyově vztahu ke Spojeným státům, rsp. jejich politice, jelikož i přes viditelné znechucení nechce dvaačtyřicetiletý Mos Def zabít své kreativní poslání. „Budu se věnovat jiným věcem. Víte, móda, oblečení a umění jako takové. Cokoli, co je překrásné a užitečné. To chci teď dělat," zaznělo ve video příspěvku.
 
Yasiin Bey se zároveň omluvil za zrušení koncertů ve Spojeném království, jež bylo podle něj zapříčiněno problémy s americkými zákony, jež mu zakazují do země lordů a čaje o páté vůbec oficiálně vycestovat. K tomu se váže i oznámení zcela posledního koncertu v Kapském městě, jež budou moci "přespolní" fans sledovat prostřednictvím streamu.
 
Lednovému audio příspěvku se chtělo věřit jen těžko. Nyní se zdá být ale celá věc stále konkrétnější a je velká škoda, že rapový žánr ztratí jednoho se svých nejtalentovanějších a umělecky neujniverzálnějších synů. Zdá se, že je na čase si začít zpívat I'm leaving..
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná