Lupe Fiasco už brzy opustí Atlantic

S prvními dvěma deskami měl Lupe nakročeno k velmi slušné kariéře, ale potom přišel zlom v podobě Lasers. Atlantic se k němu začal chovat jako k podřadnému člověkovi, protože nepřistoupil na jejich podmínky. Album nakonec nějak vyšlo a rok nato i druhé Food & Liquor, takže vše bylo na dobré cestě k albu číslo pět.

Ale zase se něco pokazilo, protože Tetsuo & Youth vyjde až dva roky po jeho ohlášení. Už před rokem vyšel první singl Old School Love, který jakžtakž bodoval v hitparádách, ale asi ne tak, jak by si Atlantic představoval. Takže label čekal na úspěšný singl, datum vydání se stále odsouvalo a lidi začali být nedočkaví. Nejvíce ti ze skupiny Anonymous, která dala Atlanticu ultimátum: buď nám řeknete datum, jinak udeříme na vaše stránky, vaše společníky a další. Atlantic se zalekl a řekl: "Album vyjde 20. ledna 2015". A pak že to nejde.

Přestože už vyšlo několik singlů, tak ten nejnovější, Deliver, je označován jako první oficiální. Po Mission, kde se vyjadřoval k problému rakoviny, a Next to It, která na letmý poslech zní jako většinová produkce, ale stačí se zaposlouchat a přesvědčíte se o opaku, se Lupe zase vrátil k politickým tématům. K nim ho určitě dovedly události v jeho rodném Chicagu.

Lupe je v posledních týdnem nadmíru aktivní. Zatímco při čekání na vydání Lasers stihl nahrát Food & Liquor II, tak teď si zlepšoval náladu nahráváním mixtapu Lost in the Atlantic. A to ještě předloni říkal, že už žádný mixtape nevydá. Ale Lupe mění své plány často. Páté album mělo původně být Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 2 a Lasers zase trojalbum LupE.N.D. A to se nebavíme o jeho slibech na pověšení mikrofonu na hřebík. Už teď připravuje své šesté album, které bude jeho posledním u Atlantic. Půjde o koncepční album Skulls a jediný producent, kterého na něm uslyšíme, bude Soundtrakk. Jestli znovu zopakuje sekvenci "na jedno album se čeká, druhé vyjde na rok", tak ho můžeme čekat někdy na podzim 2016. Prozatím si můžete poslechnout, co se za uplynulý měsíc objevilo na jeho SoundCloudu.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná