Kanye West na chvíli uklidnil své ego. V čem mu pomohl Drakeův úspěch?

Co si budeme povídat, každý MC na pomyslném vrcholu vždy tak trochu zpychne. Jestli ale někdo může hovořit o egu jako svém uměleckém nástroji (nebo spíš obchodním artiklu?), je to Kanye West. Ten to se svým JÁ dotáhl až k vlastní epizodě v seriálu South Park, kde Matt Stone a Trey Parker zvěčnili jeho obvyklou nadutost. A co zpravidla pomůže lví hrdosti slézt mezi ostatní zvěř? Přece pád.

 
Kanye West byl v letos v březnu hostem Oxfordské komunity, když se rozhovořil o svém symbolickém pádu z postu amerického rappera No. 1 a zmínil též svého konkurenta, jímž je kanadský rekordman v počtu singlů v rádiových žebříčcích v Americe Drake. Video z březnové prezentace se dostalo na veřejnost na začátku prosince.
 
"Jeden z mých největších problémů, mou Achillovou patou bylo vždy moje ego. A pokud se někdo jako Kanye West, důležitá osobnost, dokáže vypořádat s tímhle problémem, pak je tu šance pro každého," cituje Westovo prohlášení server hiphopdx.com. Následně se vyjádřil ke svému způsobu myšlení a vlivu, který na něj měl Drakeův úspěch. 
 
"Znáte tuhle snahu držet se pořád na prvním místě. A pak tu máte tohohle chlápka, co si jen tak přijde a rozčeří hladinu každému jedničkovému interpretovi. Ať jsem to já nebo Paul McCartney. V bodě, kdy pak zase vy ztratíte to úsilí se držet pořád na prvním místě, můžete konečně opustit vrchol kopce, sejít dolů, projít si to znovu a sledovat, jaká může být vaše pozice ve světě," dodal.
 
Yeezy získal v roce 2011 ocenění Grammy za své album "My Beautiful Dark Twisted Fantasy", přičemž o rok později to byl jeho torontský konkurent, kdo si odvezl zlatý gramec za svůj tehdejší release "Take Care". Právě na desce "Yeezus" z roku 2013 West podle svého vyjádření otiskl všechny šrámy, které tehdy ulpěly na jeho egu. "Měl jsem všechny tyhle smíšené pocity," řekl Kanye k textům na desce "Yeezus". "To mě přivedlo k názvům jako 'Black Skinhead' nebo 'I Am A God'. Teď chápu, že jsem sloužící," doplnil svojí odpověď.
 
Celé video ze setkání Oxfordského sdružení, sledující Westův projev, můžete sledovat níže. Zvuková kvalita bohužel příliš nenahrává těm, kteří nemají angličtinu tolik v uchu.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná