Devadesátky jsou prostřední dítě hip hopu, říká Redman

Kromě toho, že Redman patří k zámořským tvářím provařeným i v našich končinách, je také osobností, kterou se vyplatí sledovat nejen kvůli hudbě ale i rozhovorům, které v zpravidla patří k těm zajímavějším v rámci žánru. Nezřídka se v nich Reggie zabývá zkoumáním stavu hiphopové kultury.

 
Na své nahrávce "Bars" se Reggie coby devadesátkový pes rozhovořil o tom, co jeho doba hiphopové kultuře přinesla, přičemž nezapomněl ani na zmínění dob předcházejících i následujících. Dekádu, zahrnující příchod pouličního boom bapu, jenž se postupně přetavil v pojem golden era a vykrystizoval prvními masově komerčními úspěchy svých dítek, označil Red za "prostřední dítě" v celém vývoji žánru.
 
"Myslím, že devadesátková éra sehrála ústřední úlohu v týhle hiphopový kultuře," cituje Reggieho server hiphopdx.com. "Máte éru, která byla předtím a éru, která je teď. Takže kde jsme my? Uprostřed. A každej ví, že prostřední dítě je vždycky zasraně rozmazlený. A vždycky si myslí, že je nejlepší," hovoří Redman.
 
Autor nedávno vydaného LP "Mudface" také prohlásil, že jeho generace učinila hip hop prodejně životaschopný. "Byla to éra, kdy jsme přivedli hip hop na komerční scénu. Když jsme to zvládli, bylo to velký. Pozvedli jsme tu čubku. Mohu říct, že naše éra pomohla ostatním kulturám porozumnět, o čem je ta naše. Myslím, že naše éra je nejlepší," říká Redman. Od autora rýmu "I'm a 90s nigga so of course I think my era the best" nic zvláštního.
 
Co myslíte? Může komercionalizace nějaké kultury přispět k tomu, aby jí okolí lépe pochopilo? Nevím, jak zámořský mainstream, ale ten tuzemský ho dovedl maximálně tak solidně zkurvit. I dnes slýchávám ze svého okolí prastarý názor, že "komerční hip hop je na píču". V pohodě. Já to před deseti lety říkal taky. Když se ale zeptám na důvody, dostanu i dnes odpovědi svědčící spíše o tom, že kluci jen přebrali názor svých starších kamarádů a jinak ani netuší, proč vlastně komerční scénu zavrhují. A to za těch deset let urazil komerční hip hop sakra dlouhou cestu. Viditelným však učinil mainstream rapový žánr bez debat.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná