Co si zahrát Mafii 3 s písní od Ice Cubea? Nebo Gears of War 4 za členy Run the Jewels?

Pamatujete, když se Alchemist s Oh Noem podíleli na soundtracku hry Grand Theft Auto V? Herní průmysl se s tím hudebním páří rok od roku víc, a tak například hráči očekávající čtvrté pokračování Gears Of War, se dočkají společně s hrou také skinů postaviček členů kapely Run the Jewels. A další propojení ocení zejména fanoušci (kdysi dávno tuzemské) hry Mafia. Poslední trailer a soundtrack hry k třetímu dílu veleznámé herní gangsterky totiž podpořili svou účastí i Ice Cube a DJ Shadow.

El-P a Killer Mike se skutečně objeví coby herní postavičky v Gears of War 4, jež vychází 11. října. Nikoli samozřejmě jako hlavní hrdinové, nýbrž jako součást stažitelného obsahu. Podle všeho by mělo být ve hře možné hrát za vlastní navrženou postavu, proto by nemělo vadit, že vás budou herní protagonisté oslovovat jménem původního hrdiny hry, zatímco na obrazovce budete sledovat El-Pho...

Člen Run the Jewels zároveň nedávno zveřejnil zprávu, že nahrávací proces třetího LP originálního komiksového dua je u konce a deska momentálně procházím mixem. Podle nedávno zveřejněných ukázek se je na co těšit. Minimálně proto, že tak krátkou ukázku jsem už dlouho neslyšel.

Pro české hráče je ale asi momentálně nejvíce zajímavý příchod třetího dílu herní klasiky Mafia, jež vychází 7. října, na což autoři upozornili podle redakce games.tiscali.cz stylovým launch trailerem. Video je vesměs poskládáno ze záběrů prezentujících samotnou hru, pro rapové fans je však daleko zajímavější, že titulní skladbu Nobody Wants To Die k traileru stvořil Ice Cube ve spolupráci s DJem Shadowem. Je to zároveň poprvé, co se tyto hiphopové ikony objevily ve společné skladbě.

Škoda, že na Mafii 3 již nepracují Illusion Softworks. Nedovedu si představit, že by si studio Daniela Vávry napsalo o pilotní singl ke své hře třeba Ice Cubeovi nebo jakémukoli jinému rapperovi, ale to je spíš tím, jak se s dobou změnilo i pojetí herního "byznysu". Neplánuji sice v dohledné době pořízení hry, ale i tak se nechám Ice Cubem a Shadowem do New Bordeaux doprovodit rád... Teatrální nálada skladby si v ničem nezadá s nedávným příspěvkem Actiona Bronsona k soundtracku filmu Suicide Squad.

Zdroje: pitchfork.com, 2dopeboyz.com, tiscali.cz

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná