hledat

Cítíte se přehlceni současnou školou? Delik se na novém albu vrací k osvědčenému receptu

Sdílej
 
Delik po desce Sloboda na nějakou dobu vystoupil z vyjeté trasy, jíž se držel hlavně mezi roky 2009 až 2013, kdy točil bezpočet featuringů a fungoval hlavně jako součást MR. EP Rozlúčka so slobodou představovalo jakýsi spin-off v jeho tvorbě, když nasadil kývavou flow a pomalé, ponuré bubny. Výjimkou bylo skvělé album Offline od Moja Reč
 
Po rozpadu MR a zvukově různorodém EP Dvojitý zásah s Grimasem jsem neměl moc představu, jak by mohlo znít jeho chystané album MVP. Alternativně pojatý cover naznačoval, že se bude hrát podle aktuálního trendy manuálu. To následně potvrzovala i druhá část nedávno vydaného dvojklipu Pozri Mami/MVP, nebo hostovačka na čerstvém LP Otise s Grimasem.
 
 
Strohá tisková zpráva, která dorazila před nedávnem do redakce, se tvářila tajuplně a Delik měl v záloze několik překvapení. Za prvé – skladeb není ve výsledku šestnáct, jak uváděla původně tiskovka, ale rovnou dvacet. Za druhé – k neodhalení producentů přistoupil Delik možná i proto, aby trochu překvapil posluchače, kterým se nemusí líbit některé jeho tracky ze současné školy. 
 
Ve výsledku se totiž přiklonil na desce MVP hlavně ke zvuku, na němž stála jeho kariéra hlavně mezi lety 2009 – 2014. Album produkovali například DJ Fatte, Grimaso, DJ Wich a řada dalších producers ze zavedené česko-slovenské stáje. Na začátku prosince vyložil Delik karty, když nahodil ukázky, jejichž prostřednictvím si můžete udělat vlastní představu o náplni alba.
 
 
Na desce nechybí to, co jsme měli vždy na Delikovi rádi – trueschool v podobě skladeb No tak, Ja Moje ja a ja, Rap je s5, nebo Život. Podmazy ne nepodobné zvuku poslední desky MR Offline mají tracky Do basy a kopákov, Pozri mami nebo Prečo chcú, kterou produkoval DJ Wich. Současnou školu zastupují instrumentály skladeb MVP, Obloha, Heeej či Myšlienky nahlas. K tomu přihoďte také něco trochu funky, jako je spolupráce Good Girl s Elpem. Jako další hosté se na desce objevili Separ, Tono S., Aless, Gleb, Vec, Zmetok Drama, Kali, Adiss a Dozzer.
 
Obsahově je pro Delika dost výzva, aby po obrovském množství slok, které napsal, vytlačil z tužky něco opravdu nového. Vzhledem k současným událostem mohou být pro jeho fans zajímavé rýmy v souvislosti s rozchodem se Supou. Ty zazní například ve skladbě Do basy a kopákov: „Měl jsem crew snů, všechno bylo fajn, byl jsem týmový hráč," a  Je to všechno pryč, ale bude toho víc. Mám v piči. Píšu o to víc." Delik se snaží ukázat, že se ani přes nově nastalé události nezměnil, jak říká v jedné ze skladeb v tracklistu. Ani tentokrát tedy nechybí témata o ženách, dekadentním životě, nějaké ty punchlines a další již v minulosti uchopené náměty.
 
Pokud máte tedy migrénu z návalu desek, založených na současné, spíš rytmické produkci, Delikovo MVP by pro vás mohlo být vysvobození. CDs už putují k posluchačům.
 
Tracklist:
01. Trendy skit 1
02. Rap je s5
03. White walker
04. Obloha ft. Kali
05. Ja moje ja a ja ft. Separ
06. Mvp ft. Zmetok Drama
07. Z baru do baru ft. Tono S.
08. Rútim sa k zemi
09. No tak ft. Vec
10. Trendy skit 2
11. Do basy a kopákov
12. Prečo chcú ft. Aless
13. Život ft. ADiss
14. Heeej ft. Gleb
15. Good girl ft. Elpe
16. Pozri mami
17. Nohy na stôl ft. Dozzer
18. Myšlienky nahlas
19. Trendy skit 3
20. Free ft. Šorty (Bonus)
 
 
Zdroje: rukahore.sk, delik fb fan page

Diskutuj na Bbarak.cz