hledat

Tags:

Čajkovski: Jak velkým jsem romantikem se dozví jen pár vyvolených

Sdílej

Doba přeje mladým a připraveným. Nemusíš hned na startu sežrat moudrost světa, ale musíš vykazovat talent, který z tebe publikum vycítí. A pak také neusnou po prvním singlu na vavřínech a ten dar rozvíjet. Zatím nemůžeme přesně určit, zda tenhle mladík z Mostu jednou bude patřit k největším hvězdám tuzemské scény, ale rozhodně je kolem něj rušno. Našlápnuto má slušně a jeho další kroky budeme sledovat, stejně jako vy se můžete dozvědět něco více o něm v tomto rozhovoru.

Hned na úvod bych se rád dozvěděl, jak jsi přišel ke svému hudebnímu pseudonymu. Tvým prapradědečkem nebyl asi ruský hudební skladatel, pak mě napadlo označení pro milovníka žen, když se ženy označují jako „čajky“. Kde je tedy pravda?

Moje skutečný jméno je Čajka. Ke jménu „Čajkovski“ jsem se dostal, když jsem jednou seděl ve škole a literatura s dějepisem byly jedny z mála předmětů, kterým jsem věnoval větší pozornost. Moje začátky byly takový, že jsem hlavně skládal texty. Skládal jsem je po cestě do školy, ve škole, na předmětech co mě nebavily, večer… Prostě jsem jenom skládal, skládal a skládal…

Pocházíš z města, které rap nikdy příliš neproslavil. Mnohem většímu věhlasu mu ale dodal stejnojmenný seriál. Jak ho vnímají místní a třeba ty? Pomůže třeba rasové problematice? Kolikrát jsi navštívil Chanov?

Jak ho berou ostatní, nevím. Já ho sledoval a docela mě bavil. Přijde mi to jako fajn satira na to, jak to tady doopravdy je. V Chanově jsem byl asi 3x. Do 12 let jsem bydlel v Obrnicích (obec vedle).

Jaké má Most rapové zázemí? Registruju pár undergroundových jmen, ale nic zásadního. Vnímá tě už tamní veřejnost jako nastupující hvězdičku současné generace, která by tento bod na mapě mohl dostat více do podvědomí? Nebo nejsi takový ten patriot, co by velebil svou rodnou hroudu?

Hele, k tomu řeknu asi jen to, že jsem nikdy nečekal, že od svýho města někdy dostanu takovej support, jako dostávám a za to mu jsem ohromně vděčnej. Já sám se jako hvězda neberu. Jsem jen člověk, co si chce plnit sny a dělat, co ho baví. Svoje město miluju.

Vraťme se ale k tobě samotnému. Do podvědomí veřejnosti ses vtěsnal především díky věci „Zamilovaná“, kde si zvolil zajímavé dialogové pojetí. Jak obtížné bylo tento nápad realizovat? Jaký dopad měl výsledek? Dá se hovořit o hitu?

Dřív jsem hrál v divadle, tam jsem se inspiroval a kvůli tomu jsem tu písničku napsal formou rozhovoru.  Díky tomu, že mám okolo sebe skvělej tým, s Terkou se znám už od základní školy a vím, že je skvělá zpěvačka, tak nebylo těžký to nahrát a dát to s ní do kupy. Co se týče klipu, tak to už bylo o dost složitější. Byl to náš první větší projekt a po cestě se stalo plno „fucked upů“ no naštěstí jsme všechno zvládli a odvezli jsme si kromě skvělých záběrů i plno zkušeností do budoucna.

Jak velkým romantikem jsi v osobním životě? Jak vnímáš ženy jako takové? Tento žánr je často prezentuje jako levné grupies, které dokážeš dostat do postele za pocit, že jsou po boku někoho známého…

Miluju ženy. (smích) Jak velkej jsem romantik, se dozví jen pár vyvolených. (smích) Moje lovestory mají jen dva moody: „Nechci bejt zadanej“ a „Zamilovaná“.

Někteří ortodoxní patrioti našeho žánru by tě mohli ale označit jako popovou záležitost. Pop-Rapu v Čechách se dostává stále více prostoru a nelze jej již slepě přehlížet. Jaký na to máš názor ty? Končí ta éra tuzemského publika, které se bojí podporovat něco nového?

Můj názor na to je takový, ať si každý dělá, co chce, a co ho baví. Naše hudba je rozmanitá. Dokážeme nahrát slaďák, rapovej banger nebo vezmeme kytary a ve studiu s klukama nahrajeme třeba grunge míchaný s rapem. Priorita jsou pro nás emoce, které můžeme skrz naší hudbu vyjádřit.

Byl jsi představen jako nová tvář Warner Music. Jak jsou rozdány karty okolo této spolupráce? Co zajímavého se fanoušky chystá?

Jsme vděčný za příležitost, kterou jsme dostali. Zatím nechystáme žádný větší projekt. Máme připraveno několik singlů a další furt vytváříme. Po Cukrový Vatě se fanoušci můžou těšit na další singl, který definuje náš aktuální mood – Nonstop vybitej. Protože jsme teď měli show skoro každej víkend. Vzhledem k tomu, že nás hudba neživí, tak stále musíme pracovat. Po práci studio a o víkendu shows. Ale baví nás to.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz