hledat

Tags:

Brooklynské „Rock Stars“ trhaly Lucernu v zubech aneb Jak to vypadalo na první pražské show Non Phixion?

Sdílej

Musel jsem si před koncertem osvěžit legendární album „Future is now“. Věděl jsem, že tohle album mi svého času hodně hrálo v přehrávači, ale stejně jsem při poslechu byl znovu překvapený, jak je ta deska nabitá hitama. Na koncert jsem se těšil a doufal, že mi trochu spraví náladu po pátečních Foreign Beggars, na které jsem se těšil, ale měl jsem pocit, že jedou na půl plynu.

ILL Bill je člověk, který je v ČR oblíbený a jezdí sem celkem často. Stále platí jako „A Brand you can trust. To bylo slyšet i při nástupu, kdy DJ Eclipse jmenoval jednotlivé členy, Bill sklidil jednoznačně největší ovace.

Na pódium naběhli s klasickou premierovkou a ukázali Praze, kdo jsou „Rock Stars“. Strach, že po těch letech jim to nebude už tolik šlapat, byl hned zažehnán. ILL Bill svým rozvážným krokem a ostrou flow krájel návštěvníky Lucerny jako, kdyby to byli agenti CIA, která si nedá pokoj a stále se ho snaží zabít.

Sabac Red a Goretex pobíhali plný energie po pódiu, jak kdyby se vyhýbali kulkám, které po nich pálili vládní agenti, ilumináti a jiná havěť. Pecka střídala pecku, lidi se vařili v kotli a vyhlíželi černou helikoptéru, která kroužila nad jejich hlavami.

Lucerna sice nepraskala ve švech, ale lidem ruce létali vzduchem, jako když do nich hodíš granát. Při vytouženém přídavku řvali tak, jako by je ten granát nezabil a svíjeli se na zemi v křečích a toužili po tom, aby je jejich (ne)přítel ještě dodělal.

Hřeb večera nedokážu definovat, mají tolik hitů, že všichni byli v neustálém varu. Večer jsem proletěl jak kulka hlavou, takže vše v naprostém pořádku. Osobně jsem si zase potvrdil, že ILL Billa můžu vidět ve všech jeho projektech a vždy to bude masakr. Non Phixion je poctivej rap, na kterej se můžeš spolehnout. Víc takových!

Text: JPQ

Foto: Věra Svoboda

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1