hledat

Tags:

Bratislava hlásí nové jméno v popředí zájmu. Zapálení a ctižádostivost mu rozhodně nechybí

Sdílej

Slovenská metropole již během více jak třech dekád představila celou řadu zajímavých jmen. Jedni se udrželi pár měsíců, jiní vydrželi sezónu, někteří i dlouhé roky. A jaká bude životnost Erika Tresora, který se aktuálně hlásí o slovo? I když nerad slýchává, že zní jako německý a francouzský rap, dá se bez velkých problémů odtušit, kde neinspiruje…

Někoho by mohl vyvést z míry prapodivný pseudonym, ale ten tresor je odvozen od jeho příjmení Szeif. Nelámej si jazyk a zkus to přečíst tak, jak to přirozeně cítíš. Podle jeho slov rapuje již od jedenácti let, což je tedy už pomalu více jak jeho polovina života. Proč jsme o něm ale dříve neslyšeli?

 

Pod jeho klipy často registruji přirovnávání k německému gangu z Hamburku. Ano, ono to možná pár prvků ze 187 Strassebande má, nezainteresovaní budou porovnávat z Gzuzem, ale afrotrapové věci více sedí na Rafa Camoru nebo Kontra K. U striktnějších skladeb bych zase přejel spíše do Frankfurtu ke stáji Azzlack. Haftbefehl, Hanybal, možná i Celo s Abdim, ale dříve se Erik Tresor nechal také slyšet, že mu není cizí francouzská scéna a jména jako Kaaris, Kalash Criminel nebo Sofiane.

 

Neřešme ale podobnosti, inspirace a přejímání v žánru, který vykrádá již ode dne nula. Vnímejme spíše fakt, že tvorba Erika Tresora je úderná, má hlavu a patu a přináší na slovenskou scénu něco, co jí zatím chybělo. Budeme samozřejmě sledovat, jak se toto jméno u našich východních sousedů uchytí.

 

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1