hledat

Tags:

Bobby Blaze: O návratu do Čech jsem zatím nepřemýšlel. Moje tvorba přichází z Anglie

Sdílej

Kde se vzal, tu se vzal, ale zarapoval a před tuzemským trhem obstál. Bobby Blaze aka Bobby Blakka je neznámou persónou, která však získává kredit raketovou rychlostí. Prvoligové tváře tuzemské scény na něj ukazují a hovoří o talentu, DJ Wich v něj vložil důvěru a pozval si jej na novou producentskou desku. A tak se zdá, že tenhle neznámý mladík sídlící v Manchesteru bude v budoucnu navštěvovat svou rodnou zemi stále častěji. Již za pár dní jej čeká v Praze první koncert, a co bude dál? Nech se překvapit, nebo spíš prostuduj řádky níže…

Není asi jednoduché opustit rodnou hroudu a vydat se do Anglie za lepším. Jak to vnímáš dnes? Byl ten krok správný, a jak složité bylo si zvyknout na jinou kulturu, tradice či mravy?

V Anglii jsem od svých pěti let, chodil jsem tu do první třídy, takže sem to nějak nevnímal.

Ale rapuješ česky a míříš na tuzemský trh. Kdyby se ti podařilo patřičně prorazit, zvažoval bys návrat, anebo budeš třeba prvoligovou tváří žijící dál v exilu?

Do Čech ještě nevím. Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Moje tvorba přichází z Anglie, určitě bych se tomu nebránil.

Manchester nabízí velké možnosti, většina lidí si toto město spojí s fotbalem. Co ty a tento míčový sport? Chodíš fandit na  Old  Trafford nebo Etihad Stadium? Jak trávíš volný čas?

Jo, když jsem byl mladší, teď momentálně to nějak neřeším. Většinu času strávím se svou rodinou, ve studiu a psaním.

Mladá krev, která však ctí i starší postupy a hutné kopáky, na sociálních sítích jsem zahlédl slova uznání od Saxe, Resta, ale i dalších… teď účast na nové desce DJe Wiche. Dá se mluvit o tom, že tento rok je pro tebe zásadním?

To, že mě biguje Rest, pro mě znamená hodně. Patří mezi moje Top. Wiche extrémně cením a můžu říct, že „splň sa senil“ (smích) mám Wichovku a pracuje se na další 2020.

Většina nových tváří sleduje spíš aktuální trendy a hodně se inspiruje u svých vrstevníků směrem na západ. Proč ses vydal jiným směrem? Třeba věc „Co chtěj“ vykazuje z pohledu tvorby beatu unikátní kreativitu, na kterou je dnes už spousta hráčů líných…

Tomu věř, chci bejt jinéj…

Ostrovní scéna je zvukově specifická a osobitá. Jak tě třeba vnímají tamní MC´s z tvého města? Hraješ tam po klubech? Jak blízký ti je grime?

Cenej moje repový věci. Sledujou flow, dávaj mi hype. Mám tam spolupráce, singly který vypustím v R2020. Pravda je, že grime si moc nejedu, ale drill je čistý oheň.

V prosinci se objevíš na české stagi v rámci pravidelné akce Freestyle Mondays. Budeme tě tu na koncertech vídat častěji? A celého alba se dočkáme kdy?

Tomu věř a vidíme se v Praze 16/12 v Cross Club. Ještě v prosinci vydám jeden singl „Hey More“ s videoklipem. Je to motivační skladba a tím chci ukončit rok 2019.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1