Na dobrý rap si je třeba počkat

hledat

AZ – Save Them ft. Raekwon, Prodigy (Prod. Buckwild)

Sdílej

Podrazák nemůže být tvůj kámoš, tak mu uvaž oprátku a pošli ho s ní někam. Brooklynský veterán AZ se v novém klipu po dlouhé odmlce vrací sociálně naladěn a vzal si k tomu na pomoc své legendární kolegy z Nového Yorku. Každý z nich nám přiblíží svůj vlastní pohled na věc na tomhle nářezu produkovaným od Buckwilda z D.I.T.C.

 
 
Fanoušci starýho dobrýho Boom Bapu z devadesátek si určitě přijdou na své. Ty živě znějící hardcorové bicí a soulově funkový piano loop, protkanej sociálně nabitou přednáškou od Dr. Louise Farrakhana, dodávají tomuhle mistrovskému dílu ráz. Pánové tu předvádějí smrtící výkon a jejich lyrika je vyzrálá jako znamenité víno z Chardonnay. AZ si pozval šéfkuchaře Raekwona z Wu Tangu a Prodigyho z Mobb Deep.
 
Bývalý člen super bandy The Firm a majitel legendární sloky na Nasově Life’s a Bitch, se do týhle energický instrumentálky vloží jak náboj do vyčištěné pušky. This is real vomit, a monumental nigga, iconic. East coast fly shit, pay homage. Raekwon pak na stříbrném podnose přinese svůj okořeněný krvavý steak a letos už potěšil i jnými peckami jako This is What it Comes To. Huh, the money get bigga, nigga. Don’t make a nigga pull out sign you up box you up little nigga, meet me at the veteran’s lounge. Prodigy se pak ve svojí sloce vloží do oportunistů, co se chtějí stát populárními bez talentu. I don’t condone bullshit bars. What the fuck is you talking about? You just wanna be around stars.
 
 
Ve videoklipu je uvidíte všechny kromě Buckwilda, který se snad ukázal jen v Mad Ammo od Celph Titled, kterému celé album Nineteen Ninety Now produkoval. Minulý rok take produkoval velkou věc, The Void, která byla na pěti-hvězdičkovém albu The Cornerstone of the Corner Store od Vinnie Paze. Zpátky ke klipu, který obsahuje kromě těchto legendárních MCs i pestré záběry z ulic New Yorku nebo archivní scény ze shromáždění Black Panthers. Střihač a rejža tady odvedli výbornou prácičku a dokonce použili nejeden metaforický a symbolický záběr. Třeba hned po skončení poslední sloky je tu spomalený záběr kulky procházející žárovkou. K Prodigymu to přesně sedí, protože ta rozsvícená žárovka tady symbolizuje osvícenou elitu, proti které se tenhle generál už staví dlouhá léta.
 
Fau
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Už jsi četl?