hledat

Alpa Gun se dál koupe v nostalgii, přesto mu západní Berlín tleská vestoje

Sdílej

Ono to zase tak špatné není, jak by se zdálo. Před rokem vypustil Alpa Gun druhý díl „Ehrensache“ a kritici měli žně. Deska se obstojně prodávala a nebyl problém najít krám, který by měl v regálu s jejím názvem cedulku vyprodáno. I tak byl autor pod palbou kritiky, že se topí v nostalgii a vaří stokrát ohřátý vývar. 

Tahle polívečka v podobě „Zurück zur Straße“ je prý mnohem lahodnější. Není to gurmánský požitek, ale nejedná se ani o břečku složenou za pomoci instantních pytlíčků. Alpa Gun je zpátky v ulicích západního Berlína a směřuje svou desku především pro komunitu žijící v této lokalitě. Té ostatně řekne mnoho, neboť vypráví jejich příběhy. Dvacet skladeb bylo vydáno 9. září a opět si v prodejním žebříčku nevedou zle.

Od jeho debutu v roce 2008 uběhlo již pár let a jeho kariéra nebyla kritiky příliš ceněna, ale nové album „Zurück zur Straße“ vykazuje dobré momenty, které naznačují, že Alpa Gun ještě nepatří do starého železa. Rozhodně zní lépe než jeho předchůdce a kromě zajímavých produkcí nabídne i některé známé hosty. Nechybí tu ani několik cílených narážek na interprety z Hamburku, se kterými je v křížku již nějaký ten pátek. Několik peprných hlášek padne nejen na bedra 187 Strassenbande, ale ušetřen není ani veterán Azad.

Tracklist:

01. Intro
02. Zurück zur Straße
03. Alles auf Null
04. Weiterlaufen 2
05. Skit 1 
06. Batzen 
07. Chaos feat. Samra45
08. Mr. Nice Gun
09. Reebox 
10. Game Over feat. Caney Armee
11. Caneys feat. Anonym
12. Mein Tag 
13. Gun macht Bang feat. Farid Bang
14. Skit 2
15. Schmerz feat. Cesur
16. Rotlicht und Blaulicht
17. Wenn die Uci spricht feat. Massiv
18. Bang Bang
19. Katastroph feat. Samra45
20. Outro feat. Caney Armee
 
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?