hledat

5 důvodů, proč navštívit pražskou koncertní premiéru Obie Trice (+ uvnitř soutěž o lístky do Roxy)

Sdílej

Vstupenky a další důležité informace zde.

5 důvodů, proč nepropásnout show Obieho:

1) kvůli tomu, že před necelými třinácti lety přežil svou vlastní smrt. Během jízdy v autě na detroitské Wyoming Avenue byl poslední den roku 2005 dvojnásobně postřelen, s tím, že jedna kulka zasáhla jeho hlavu. I tak však byl chopen opustit dálnici a jeho přítelkyně přivolala policii. Z nemocnice byl senzačně propuštěn ještě tentýž den a lékaři zvažovali, zda mají náboj odstranit, ovšem vzhledem k tomu, že by to byl příliš nebezpečný úkon, „brok“ je stále zavrtán v jeho lebce.
2) protože člověk, který ho objevil, je sám o sobě velkou hiphopovou postavou. A nebyl jím nikdo jiný, než Proof z D12. Když se dnes již zesnulý velký kamarád Eminema potkal s Tricem v jednom z freestyle battlů, z jeho rapu padnul na zadek a zaslouženě ho představil Slim Shadyhomu, jenž ho následně uvedl do velké rapové hry.
3) jelikož jeho slavný debut „Cheers“ slaví patnácté narozeniny a to, že nejde o průměrnou nahrávku, která by prosvištěla hitparádami a za tři týdny o ní nikdo nevěděl, dokládá také účast velkých hráčů a la Dr. Dre, The Game, 50 Cent, D12 nebo Busta Rhymes. Nemluvě o tom, že jen v prvním týdnu v zámoří se nahrávky prodalo téměř čtvrt milionu a po celém světa pak dva miliony kopií.
4) poněvadž s sebou nese status osoby, která už rýmovala do opravdových velikánů hry. Dobře, Em je spíš než za producenta uznáván kvůli jiným kvalitám, nicméně o titánech jako Dr. Dre, Timbaland nebo Dj Muggs se milí přátelé nepochybuje. A mezi ně bychom klidně zařadili i podceňovaného Mr. Portera, což je člověk, který by si zasloužil mnohem více pozornosti, než se mu za posledních patnáct let dostalo.
5) neboť má ve svém katalogu známé hitovky jako „Snitch“ s Akonem či „The Setup“ s Nate Doggem a ještě nějakou chvíli bychom mohli pokračovat dále. Nebo snad někomu musíme představovat „Rap Name“, „Cry Now“, „Wana Know“, „Jamaican Girl“, případně „Got Some Theeth“? Na rapperovi jeho kalibru je zajímavá i skutečnost, že ať už je v přísnějším nastavení, nebo letí na klubovém módu, vždy se tak děje s jeho jasným rukopisem. Kromě debutu doporučuje Bbarak.cz hlavně jeho společnou desku „Special Reserve“ s kanadským producentem MoSSem.
Soutěž o 2 x 2 vstupy:
Jak se Obie Trice jmenuje civilním jménem?
Tentokráte je to výjimečně bez nápovědy, ale nepochybujeme, že to zvládnete. Na odpovědi se těší soutez@bbarak.cz do neděle 4. listopadu. Jako předmět mailu uveďte Roxy a nezapomeňte připsat i celé jméno a nejrychlejší kontakt na vás. Hodně štěstí!
Vyhodnocení soutěže o lupeny: Ondřej K. a Petr Z. Gratulujeme!

Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1
Předchozí článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?